7. august 2017Eesti Vegan Selts


Veganlus kogub järjest rohkem populaarsust nii Eestis kui kogu maailmas. Eesti toitumisalaste suuniste järgi on tegemist piiratud toitumisviisiga, millega kaasnevad pikaajalised terviseprobleemid. Paljudes teistes riikides on vegantoitumine aga heaks kiidetud igas eluetapis.

„Olemegi lisaks Eesti ekspertidele arutlema kutsunud eksperdid Soomest ja Rootsist, et kuulda, millised on teiste riikide kogemused veganitega,“ ütleb Eesti Vegan Seltsi arendusjuht Kadri Sikk.

Arutelul tulevad muuhulgas teemaks küsimused: Kas veganlus on enesepiiratud toitumine, nagu Eesti toitumissoovitustes seda nimetatakse, või on tegemist tervist toetava eluviisiga? Kas ja kuidas peaks veganeid toetama?

Vestlust veab Eesti Nooremarstide Ühenduse juhatuse liige Marta Velgan. Arutelus osalevad lastearst Ülle Einberg, perearst Karmen Joller, onkoloog David Stenhholtz (Rootsi) ja toitumisteadlane Mikael Fogelholm (Soome).

Arutelu teemal „Veganism: a Self-Restricted or a Healthy Diet?“ toimub Arvamusfestivali tervise alal laupäeval, 12. augustil kell 13.00-14.30.

NB! Arutelu toimib inglise keeles.

Üritus Facebookis: https://www.facebook.com/events/324318411357439/