Koolitused

Pakume koolitusi veganlusest ja taimsest toitumisest. Koolituse tellimiseks kontakteeru koolitajaga, kontaktid allpool.

Taimse toitumise tervisemõjud

Suur osa inimesi kannatab krooniliste haiguste käes, mis on peamiselt tingitud elustiilist. Näiteks Eesti inimeste varajase haigestumise ja surma üheks peamiseks riskifaktoriks on toitumine. Mida saab iga inimene teha selleks, et elada kauem tervena ning ennetada kroonilisi haigusi? Milline toitumine on meie ja planeedi tervise jaoks kõige optimaalsem?

Koolitusel saad teada:

  • Millised on peamised inimese elukvaliteeti ning eluiga mõjutavad kroonilised haigused maailmas ja Eestis?
  • Mida näitavad uuringud taimse toitumise tervislikkuse kohta?
  • Kuidas taimse toitumise abil ennetada kroonilisi haigusi ja elada kauem tervena? 

Kellele on koolitus mõeldud?

Eraisikud, organisatsioonid, ettevõtted, meditsiinitöötajad, toitumisspetsialistid, terviseedendajad ja teised, keda huvitab tervislik toitumine ning tervem ja õnnelikum elu. 

Kes koolitab?

Perearst Marta Velgan 

Marta on lõpetanud 2014. aastal Tartu Ülikoolis arstiteaduse eriala. 2014-2017 läbis Marta peremeditsiini eriala residentuuri, mille ajal töötas arstina erinevates Eesti tervishoiuasutustes, sealhulgas SA Tartu Ülikooli Kliinikumis, Põhja-Eesti Regionaalhaiglas ja Viljandi haiglas. Hetkel töötab Marta arstina Kaitseväes. Lisaks sellele töötab Marta ka koolitaja ja õppejõuna ning õpib Tartu Ülikoolis doktorantuuris. Marta on Tervise Arengu Instituudi poolt korraldatavat koolituse „Alkoholi liigtarvitamise varjase avastamine ja ennetamine“ üks läbiviijatest ning õpetab Tartu Ülikoolis arstiüliõpilasi. Marta jõudis veganlusse peamiselt eetilistel põhjustel ning hiljem on tema jaoks olulisteks taimse toitumise pooltargumentideks muutunud ka taimse toitumise mõju tervisele ning keskkonnale.

Koolituse tellimise info ja kontakt 

Koolituse hind ning pikkus vastavalt kokkuleppele. Võta ühendust eestiveganselts@vegan.ee.

Vegantoitumise ABC

Veganliikumine kogub üha suuremat hoogu ning loomsetest võetustest loobunuid satub me ringkondadesse üha sagedamini. Loeng annab ülevaate veganlusest, selle peamistest põhjustest ja mõjudest. Loeng selgitab vegantoitumise põhimõtteid ning annab baasteadmised tervisliku täistaimse menüü koostamiseks.

Koolitusel saad teada:

  • Kes on taimetoitlane, vegan, täistaimetoitlane?
  • Miks valib üha enam inimesi veganluse ja millised on selle mõjud tervisele?
  • Milline on tervislik täistaimne toitumine ning kuidas koostada täisväärtuslikku veganmenüüd?

Kellele on koolitus mõeldud?

Eraisikud, organisatsioonid, ettevõtted ja erialaspetsialistid, kes soovivad mõista veganluse tagamaid ning teada, milline näeb välja täisväärtuslik vegani toidulaud. 

Kes koolitab?

Toitumisnõustaja Eliis Salm

Eliisil on kõrgharidus tervisedenduses Tallinna Ülikoolist spetsialiseerumisega toitumisnõustamisele ning turundusalane magistrikraad Tallinna Tehnikaülikoolist fookusega tarbijakäitumisel ning kommunikatsioonil. Igapäevaselt töötab Eliis turunduse õppejõuna Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonnas ning keskendub oma uurimistöös tarbijakäitumisele – selle mõjuritele ning muutmisvõimalustele. Tema kireks on jätkusuutlikkuse, vastutustundlikkuse ning eetikaga seotud teemad ning rahvatervise valdkond erilise tähelepanuga toitumisel kui olulisel tervisemõjuril. Eliis on Eesti Vegan Seltsi toitumisnõustaja, ajakirja Vegan nädalamenüüde koostaja ja vegankokkade õppejõud Tallinna Teeninduskoolis. Ta on viinud läbi mitmeid tervise- ja toitumisteemalisi loenguid koolides, ülikoolides ning tuntud Eesti suurettevõtetes.

Koolituse tellimise info ja kontakt 

Koolituse hind ning pikkus vastavalt kokkuleppele. Võta ühendust eliis.salm@vegan.ee.

Vegantoidu valmistamise koolitus

Vegantoitude valmistamine pole raske ega ajakulukas, tuleb vaid retsepte uurida, uusi maitseid ja toite proovida ning natuke harjutada.
Praktilise koolituse käigus valmistatakse erinevaid täistaimseid toite ja tutvustatakse uusi põnevaid maitseid.

Koolitusel saad teada:

  • Kuidas valmistada maitsev ja lihtne taimetoit?
  • Milliste taimsete toorainetega asendada loomsed toorained?
  • Millised tehnoloogilised võtted tulevad köögis kasuks?

Kellele on koolitus mõeldud?

Eraisikud, organisatsioonid ja toitlustusettevõtted , kes soovivad enda igapäevamenüüsse lisada rikkalikke ja põnevaid toite.

Kes koolitab?

Vegankokk ja koolitaja Markus Mekk

Markus on Vegan Kokakooli asutaja ja koolitaja ning lisaks kokkab Vana-Võromaa Vegan elustiiliettevõttes.

Koolituse tellimise info ja kontakt 

Koolituse hind ning pikkus vastavalt kokkuleppele. Võta ühendust markus.mekk@vegan.ee.