Toitumisnõustamine

Mis on toitumisnõustamine?

Eesti Vegan Seltsi toitumisnõustajad pakuvad teaduspõhist infot taimse toiduvaliku tervisliku ja turvalise planeerimise kohta. Nõustamise aluseks on kliendi olukord ja küsimused, eesmärgiks praktilised lahendused veganluse täisväärtuslikuks teostamiseks igapäevaelus.

Meie nõustajad on läbinud toitumisnõustaja väljaõppe ja on ka ise veganid. 

Toitumisnõustamine pole mõeldud raskemateks terviseprobleemideks, millega tuleks pöörduda arsti poole. Küll aga võib õige toitumine aidata ennetada haiguste teket ning toetada tervenemise protsessi.

Millal pöörduda nõustamisele?

  • Kui soovid kindel olla, et sinu või su pere igapäevane vegantoiduvalik on täisväärtuslik;
  • Kui soovid nõustajaga üle vaadata vajalike toitainete allikad ja toidulisandite tarbimise;
  • Kui täisväärtusliku taimetoiduvaliku kokkupanemine tundub keeruline toidutalumatuse või muu piirangu tõttu;
  • Kui vajad praktilisi lahendusi vegantoiduvaliku sobitamiseks kiire elustiili ja tööelu või sporditegemisega;
  • Kui vajad tuge õigete toiduvalikute tegemiseks raseduse ja imetamise ajal;
  • Kui väikelapse või koolilapse taimne toitumine teeb muret, näiteks sest laps on valiv sööja. 

Kes nõustavad?

Eliis Salm, eliis.salm@vegan.ee

Eliisil on kõrgharidus tervisedenduses Tallinna Ülikoolist spetsialiseerumisega toitumisnõustamisele ning turundusalane magistrikraad Tallinna Tehnikaülikoolist fookusega tarbijakäitumisel ning kommunikatsioonil. Tema erihuviks on väiksemate rühmade toitumine (sh toitumine talumatuste korral) ning selliste söömisviiside tervisemõjud. 

 
Kadri Sikk, kadri.sikk@vegan.ee

Kadri on läbinud toitumisnõustaja väljaõppe Rahvatervise Akadeemias ning Cornelli Ülikooli Plant Based Nutrition täiendkoolituse täistaimetoitluse tervisemõjude kohta. Lisaks on Kadri valmistanud toitu Elujanu food truck’is ja kohvikus ning aitab veganlust avastajatel leida inspiratsiooni maitsvateks elamusteks. 

Anniina Ljokkoi, anniina.ljokkoi@vegan.ee

Anniina on läbinud toitumisnõustaja väljaõppe Rahvatervise Akadeemias ning täiendanud end toitumisteaduse kursustel Helsingi Avatud Ülikooli kaugõppes. Anniina on kirjutanud mitmeid veganlust puudutavaid raamatuid, mh “Väikesed veganid” ning “Väikeste veganite lemmiktoidud”. Ta kasvatab oma last veganina ning tema poole võib pöörduda eriti laste ja kogu pere toitumist puudutavate küsimustega.

Kuidas nõustamine toimub?

Nõustamine on konfidentsiaalne ja toimub kokkuleppel kas Eesti Vegan Seltsi ruumides Tallinnas aadressil Telliskivi 62-8 või mõnes muus kohas. Võimalik on ka nõustamine Skype’i teel. Nõustamiskord kestab kuni 60 minutit ja maksab 45€. Kõige rohkem kasu saab nõustamiskorrast, kui informeerida nõustajat e-kirja teel enne esimest kohtumist, millistel teemadel on soov arutada ja millised on eelnevad kogemused taimetoitlusega.

Broneerimiseks pöördu otse soovitud nõustaja poole, kontaktid allpool. Rohkem infot aadressilt eestiveganselts@vegan.ee.

Kinkekaart

Otsid sõbrale või lähedasele kasulikku kingitust? Osta meilt toitumisnõustamise kinkekaart. Hind 45€. Kinkekaart tagab ühe nõustamiskorra vabalt valitud nõustaja juures. Ostmiseks kirjuta eestiveganselts@vegan.ee.