Toitumisnõustamine ja -teraapia

Mis on toitumisnõustamine ja -teraapia?

Nõustamine on konfidentsiaalne ja toimub kokkuleppel kas Eesti Vegan Seltsi ruumides Tallinnas aadressil Volta 30 või mõnes muus kohas. Võimalik on ka nõustamine Skype’i teel. Nõustamiskord kestab kuni 60 minutit ja maksab 45€. Kõige rohkem kasu saab nõustamiskorrast, kui informeerida nõustajat e-kirja teel enne esimest kohtumist, millistel teemadel on soov arutada ja millised on eelnevad kogemused taimetoitlusega.

Broneerimiseks pöördu otse soovitud nõustaja poole, kontaktid allpool. Rohkem infot aadressilt eestiveganselts@vegan.ee.

Eesti Vegan Seltsi toitumisnõustajad pakuvad teaduspõhist infot taimse toiduvaliku tervisliku ja turvalise planeerimise kohta ning terapeut aitab leida lahendusi erinevate terviseprobleemide korral. Nõustamise aluseks on kliendi olukord ja küsimused, teraapia puhul ka arsti ravijuhis ja tõenduspõhised toitumissoovitused, eesmärgiks praktilised lahendused veganluse täisväärtuslikuks teostamiseks igapäevaelus ning tervenemisprotsessi toetamine tervisliku taimetoitlusega. 

Kõik meie nõustajad on läbinud erialase väljaõppe ja on ka ise veganid.

Terviseprobleemide korral tuleks esmajärgus pöörduda arsti poole, kelle kelle kompetents on haiguste diagnoosimine ja ravi. Küll aga võib õige toitumine aidata ennetada haiguste teket ning toetada tervenemise protsessi, mille puhul on sobilik pöörduda toitumisnõustaja või -terapeudi poole. 

Millal pöörduda toitumisnõustamisele?

  • Kui soovid kindel olla, et sinu või su pere igapäevane vegantoiduvalik on täisväärtuslik;
  • Kui soovid nõustajaga üle vaadata vajalike toitainete allikad ja toidulisandite tarbimise;
  • Kui täisväärtusliku taimetoiduvaliku kokkupanemine tundub keeruline toidutalumatuse või muu piirangu tõttu;
  • Kui vajad praktilisi lahendusi vegantoiduvaliku sobitamiseks kiire elustiili ja tööelu või sporditegemisega;
  • Kui vajad tuge õigete toiduvalikute tegemiseks raseduse ja imetamise ajal;
  • Kui väikelapse või koolilapse taimne toitumine teeb muret, näiteks sest laps on valiv sööja. 

Millal pöörduda terapeudi vastuvõtule?

  • Kui sul on mõni terviseprobleem, mida soovid toitumise abil leevendada;
  • Kui sul esinevad seedesüsteemi probleemid: kõhukinnisus või -lahtisus, reflukstõbi, tsöliaakia, ärritunud soole sündroom;
  • Kui sul on mõni järgnev haigus/seisund: diabeet, südame-veresoonkonna haigused (vererõhuprobleemid, kõrge kolesteroolitase), neerupuudulikkus, osteoporoos, aneemia, vähk, podagra, väsimus, ala- või ülekaal;
  • Kui sul on diagnoositud autoimmuunhaigus, esinevad probleemid naha või liigestega (koostöös funktsionaalse toitumisterapeudiga).

Kes nõustavad?

Eliis
Eliis Salm, eliis.salm@vegan.ee

Eliisil on kõrgharidus tervisedenduses Tallinna Ülikoolist spetsialiseerumisega toitumisnõustamisele ning turundusalane magistrikraad Tallinna Tehnikaülikoolist fookusega tarbijakäitumisel ning kommunikatsioonil. Tema erihuviks on väiksemate rühmade toitumine (sh toitumine talumatuste korral) ning selliste söömisviiside tervisemõjud. 

 
Anniina
Anniina Ljokkoi, anniina.ljokkoi@vegan.ee

Anniina on läbinud toitumisnõustaja väljaõppe Rahvatervise Akadeemias ning täiendanud end toitumisteaduse kursustel Helsingi Avatud Ülikooli kaugõppes. Anniina on kirjutanud mitmeid veganlust puudutavaid raamatuid, mh “Väikesed veganid” ning “Väikeste veganite lemmiktoidud”. Ta kasvatab oma last veganina ning tema poole võib pöörduda eriti laste ja kogu pere toitumist puudutavate küsimustega.

katriin
Katriin Kalling, katriin.kalling@vegan.ee

Katriin on läbinud toitumisnõustaja ja -teraapia õppe Annely Sootsi Koolituse Tervisekoolis ja õpib hetkel funktsionaalse toitumisterapeudi õppes. Toitumisterapeudina annab ta Sulle personaalset toitumisalast nõu erinevate terviseprobleemide korral, mis võib aidata vältida haiguste süvenemist, kiirendada taastumist ja suurendada heaolutunnet.

Kuidas nõustamine toimub?

Nõustamine on konfidentsiaalne ja toimub kokkuleppel kas Eesti Vegan Seltsi ruumides Tallinnas aadressil Volta 30 või mõnes muus kohas. Võimalik on ka nõustamine Skype’i teel. Nõustamiskord kestab kuni 60 minutit ja maksab 45€. Kõige rohkem kasu saab nõustamiskorrast, kui informeerida nõustajat e-kirja teel enne esimest kohtumist, millistel teemadel on soov arutada ja millised on eelnevad kogemused taimetoitlusega.

Broneerimiseks pöördu otse soovitud nõustaja poole või kirjuta aadressil eestiveganselts@vegan.ee.

Kinkekaart

Otsid sõbrale või lähedasele kasulikku kingitust? Osta meilt toitumisnõustamise kinkekaart. Hind 45€. Kinkekaart tagab ühe nõustamiskorra vabalt valitud nõustaja juures. Ostmiseks kirjuta eestiveganselts@vegan.ee.