Kogemusnõustamine

Mis on kogemusnõustamine?

Kogemusnõustamisel pakub inimene, kes on isikliku taastumisloo järel läbinud riiklikult tunnustatud kogemusnõustamise väljaõppe, sarnases kriisis inimesele tuge.

Kogemusnõustamine pole mõeldud raskemateks juhtudeks, millega tuleks pöörduda psühholoogi juurde, vaid toetab seda protsessi. Sellist inimeselt-inimesele nõustamist pakuvad abiotsijatele lisavõimalusena ka Sotsiaalkindlustusamet ning Töötukassa.

Vaata lisaks: Kogemusnõustajate Koda

Millal pöörduda nõustamisele?

  • kui koged püsistressi, ärevust või depressiooni;
  • kui tunned, et hakkad läbi põlema;
  • kui sulle pakuvad igapäevases toimetulekus väljakutset veganluse ja loomade abistamisest tulenevad teemad;
  • kui oled kaotanud või hoolitsed raskelt haige kodulooma eest ning soovid selleks tuge;
  • kui oled näinud pealt loomade piinamist või hooletusse jätmist ning meenutamine toob endiselt esile tugevaid emotsioone.

Kes nõustab?

Evelyn Valtin, kogemusnõustaja

“Loomade kaitsmisega olen kokku puutunud lapsepõlvest alates, mil perega juba 90ndatest kodutuid kasse ja koeri aitasime. Alates 2006. aastast olen olnud Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) vabatahtlik ning samuti tegutsesin ühingus nii juhatuse liikme kui tegevjuhina. Veganluse eluviisi ja taimetoitluseni jõudsin samal ajal. Viimased kolm aastat olen Eesti Vegan Seltsi liige.

Töö loomade heaks paralleelselt tegevjuhina ja juhatuse liikmena ELSis oli intensiivne. Andsin endast kõik ning olin pidevalt pinges, töötasin üle, ei maganud ega puhanud piisavalt. 2013. aastal pidin lõpetama niivõrd aktiivse tegevuse, sest põlesin läbi, olin depressioonis ja kogesin pidevat ärevust. Lisaks kurnavale tegutsemisele ja emotsionaalselt raskele teemale puutusin kokku ebameeldivate hoiakutega minu toitumiseelistuste ja põhimõtete tõttu. Läbipõlemisest aru saamine, olukorra aktsepteerimine ja endale andestamine ei olnud lihtne. Taastusin aegamisi, õppisin paremini veganluse ja loomade abistamise teemadega emotsionaalselt toime tulema, tunnetama oma vajadusi ning pingelisemates perioodides end hoidma.

Alates 2018. aastast pakun oma kogemuslugudele tuginedes ja Arengukeskus Avitus kogemusnõustamise väljaõppele nõustamist nii seltsi liikmetele kui ka mitteliikmetele.”

Kuidas tulla nõustamisele?

Nõustamine on konfidentsiaalne ja toimub Eesti Vegan Seltsi ruumides Tallinnas aadressil Volta 30.

Nõustamise kord kestab poolteist tundi ja maksab 25€.

Lisainfo ja broneerimine: evelyn.valtin@vegan.ee.

Kinkekaart

Otsid sõbrale või lähedasele kasulikku kingitust? Osta meilt kogemusnõustamise kinkekaart. Hind 25€. Kinkekaart tagab ühe nõustamiskorra. Ostmiseks kirjuta eestiveganselts@vegan.ee.