31. mai 2018Eesti Vegan Selts

Perearst dr Marta Velgan intervjueeris 1. mail Eesti Vegan Seltsi korraldatud live ülekandes Facebookis tuntud USA arsti ja taimse toitumise eestkõnelejat dr Neal Barnard´i. Intervjuud on nüüd võimalik järelvaadata koos eestikeelsete subtiitritega.

Dr Neal Barnard on George Washington´i ülikooli meditsiiniprofessor ja organisatsiooni Physicians Committee for Responsible Medicine asutaja ja president. Ta on kirjutanud rohkem kui 70 teadusartiklit ja avaldanud 18 raamatut. Ta peab oluliseks ennetava meditsiini ja tervisliku toitumise edendamist.

Intervjuus on juttu vegantoitumise ja tervise seostest, laste toitumisest ja Barnard´i meditsiinikeskusest, kus pannakse patsientide ravimisel rõhku just tervislikule toitumisele, samuti käsitletakse intervjuus riiklikke toitumissoovitusi.

Viidates erinevatele vegantoitumist puudutavatele uuringutele ütleb dr Barnard: „Asi on nüüdseks väga selge. Taimne toit aitab saavutada tervisliku kehakaalu ja hoida paremini kontrolli all diabeeti, kolesterooli ja vererõhku. Meil on ka rohkem kui küllalt uuringuid rasedate ja laste kohta, mis näitavad, et vegantoitumine ei ole mitte ainult ohutu, vaid see on ohutum kui liha-, juustu-, peekoni-, kommi- või limonaadidieet.“ Ta lisab, et tervisliku vegantoitumise tulemuseks on „kõige tervemad lapsed, kõige tervemalt kulgevad rasedused, kõige tervemad täiskasvanud ja kõige tervem vanaduspõlv.“

Vaata intervjuud siit:

Vaata meie videokogust ka teisi intervjuusid, loenguid ja arutelusid.