4. november 2019Eesti Vegan Selts

Annika Lepp

Järjekorras juba üheksas Taimetoidumess teeb sel aastal sügava kummarduse maailmamuutjate ees. Nende ees, kes tegutsevad juba aastaid või alles alustavad. Nende ees, kes tegutsesid ja nende, kes plaanivad seda tulevikus teha. Olgu eesmärgiks väike või suur samm, oma pere või terve planeedi heaolu. Iga enesest kaugemale vaatav ponnistus on meie kummardust väärt. Ja ka ennast ei tohi unustada, nagu öeldakse: muudad ennast, muudad maailma.

Taimetoidumess sai üheksa aastat tagasi alguse samuti soovist maailma muuta. Et tutvustada taimset toitu ja vegan elustiili. Me teame, et muudatused võtavad aega. Taimetoidumessi pikk teekond annab aga kahtlejatele kindlust: järjepidevus viib sihile. Selle kinnituseks saime suvel suurelt Eesti tootjalt inspireeriva kirja: “Suur rõõm on näha, et enam ei ole veganlus niššiasi, vaid igati aktsepteeritav eluviis. Selle töö olete teie Eestis ära teinud ja see on suurepärane. Seega on meie toetus teile ausalt öeldes lausa tänuvõlg.”

Meie täname omakorda kõiki kohalikke tublisid ettevõtteid, organisatsioone ja armsaid messikülastajaid, kes seisavad parema maailma eest. Järgmisel aastal saab Taimetoidumess 10-aastaseks. Juubelit tähistame näitusega möödunud aegadest – nii saame kõik koos meenutada ja rõõmustada, kui palju me ühiselt ilusama ja tervema tuleviku nimel ära oleme teinud.

Kui eelmisel aastal tõstsime maitsete pjedestaalile taimsed kalatoitude alternatiivid (elagu porgandilõhe ja gilu! 🙂 ), siis sel aastal võtavad trooni üle tšilli ja teised vürtsikad maitseained. Vürtsid sobivad ideaalselt tähistama maailmamuutjatele omast särtsu ja südikust. Ja olgem ausad, sombusesse novembrisse kulub ära paar kulbitäit hubast soojust ja näpuotsatäis kuuma kirge.

Taimetoidumess 2019 toimub Tallinna Kultuurikatlas 9. ja 10. novembril. Kahepäevane pääse messile maksab 5 eurot ja selle saab soetada kohapeal.

Taimetoidumessi külastajad saavad tasuta messi eriajakirja. Ajakirjas põnevad intervjuud ja artiklid, messi plaan ja kava, nõuanded ja retseptid.

Messi korraldavad turundus- ja kommunikatsioonifirma Vegekspert, loomade eestkoste organisatsioon Loomus ja Eesti Vegan Selts. Ürituse kuldsponsor on Eesti taimetoodete tootja Bon Soya, hõbesponsor Saksmaa premium juustutootja Bedda ja pronkssponsor kodumaine kosmeetikafirma Berrichi.

Tere tulemast!