4. märts 2016Eesti Vegan Selts

Kord kuus hakkab ilmuma Eesti Vegan Seltsi uudiskiri. Kirjas tutvustame juba toimunud ja/või tulevasi üritusi, mõnda olulisemat blogipostitust ning jagame retsepte.

Märtsi uudiskiri

Info: Alates 1. jaanuarist 2016 kuulub Eesti Vegan Selts tulumaksusoodustusega ühingute nimekirja.

Mida see tähendab?

Füüsiline isik saab annetused maha arvata oma maksustatavast tulust. Kalendriaastal nimekirjas olevale ühingule tehtud annetused on füüsilisel isikul võimalik deklareerida oma tuludeklaratsioonis.

Juriidilistel isikutel on võimalik teha nimekirja kantud ühingutele kingitusi ja annetusi teatud piires maksuvabalt. Loe täpsemalt siit.

Seltsi tegevust saab toetada:

• Konto nr: EE821010220206871227 (SEB)
• IBAN: EE821010220206871227
• Saaja: MTÜ Eesti Vegan Selts

Eesti Vegan Selts on mittetulundusühing ja meie juhatuse liikmed töötavad vabatahtlikult. Ükskõik kui suur või väike annetus aitab seltsil oluliselt paremini hakkama saada ning oma eesmärke saavutada. Kogutud raha eest saame ülal pidada portaali www.vegan.ee, trükkida voldikuid ja tellida materjale, korraldada üritusi, vestlustunde, loosimisi ja muid tegevusi ning esindada seltsi messidel hea väljapanekuga.

Üritus: Filmiõhtu “Kahvliga skalpelli vastu”

Kahvliga skalpelli vastu

 

 

 

 

 

 

16. veebruaril kutsus Eesti Vegan Selts vaatama provokatiivset tervisefilmi “Kahvliga skalpelli vastu”. Filmile järgnes arutelu, mida juhis toitumisnõustaja ja filmi eestikeelsete subtiitrite tõlkija Rain Vainik. Kohal oli ligi 70 inimest. Film “Kahvliga skalpelli vastu” (ingl k “Forks Over Knives”) toob provokatiivsel moel ja täie selgusega esile mitmed teadusringkondades juba mõnda aega tuntud faktid. Paljud, kui mitte kõik tõsised degeneratiivsed haigused on võimalik ära hoida ja paranemisele pöörata tegelikult väga lihtsalt – vältides vaid loomsete toiduainete tarbimist. Vaata fotosid siit.

Vegan.ee blogi: Veganluse kujutamine Eesti meedias aastal 2015

„Umbes 80% toidupiltidest kujutab toortoitu, ei ole küpsetatud, praetud, grillitud, keedetud ega pool- ja valmistooteid nagu tofu, sojapiim, taimsed pasteedid jms. Ei ole ka esindatud mitmed toiduainete grupid: kaunviljad, marjad, teraviljad, mandlid ja pähklid, seemned, rasvad. Meediatarbija, kes pole kursis veganite toidulaua mitmekesisusega, võib seda järjepidevalt kesise ja monotoonsena kujutavate piltide põhjal omaks võtta alusetud väärarusaamad veganlusest.“ Loe edasi siit.

Retsept: Maapähklivõi kookostort

Maapähklivõi kookostort

 

 

 

 

 

 

 

 

Vaata retsepti seltsi juhatuse liikme Kadri Aaviku blogist veganmaailm.com.

Liitu seltsi postiloendiga, saates e-mail aadressil list-subscribe@vegan.ee.

Liitu Eesti Vegan Seltsiga.