16. juuni 2016Eesti Vegan Selts

Vabaühendused, blogijad ja restoranid kutsuvad üles veetma lihavaba jaanipäeva

lihavabad jaanid 2016

Juba teist aastat kutsuvad Eesti Vegan Selts, MTÜ Loomus, Loomade Nimel, Vegan Restoran V, taimetoit.ee, veganmaailm.com ja taimetoidukohvik Inspiratsioon üles veetma lihavaba jaanipäeva. Vahetult enne jaanipäeva jagatakse huvitavaid retsepte ja nõuandeid, üritusega liitunute vahel loositakse põnevaid auhindu.

“Kutsume ka sel aastal inimesi üles katsetama midagi tavapärasest erinevat. Taimetoitude maailm on põnev ja tervislik,” lubab Eesti Vegan Seltsi juhatuse liige Ireene Viktor. “Näiteks võiks jaanipäeval proovida suussulavad bataadifriikaid, mahlast kikerherneburgerit, vürtsikaid tofuvardaid või krõbedaid grillitud köögivilju. Nende ja paljude teiste mõnusate jaanitoitude retsepte jagame vahetult enne jaanipäeva Facebookis “Lihavabad jaanid 2016” ürituse ja “Taimetoitluse” lehe all.”

Kõigi üritusega liitunute vahel loositakse põnevaid auhindu Vegan Restoran V-lt, taimetoidukohvikult Inspiratsioon, Synnove Finden Eestilt, Pääsukese talult ja toitlustajalt Vapper Uba. Loosi lähevad ka kaks Sandra Vungi uut kokaraamatut „Taimsed õhtusöögid“ Varrakult, kaks Kadri Tapersoni raamatut „Loomade poolt“ MTÜ Loomuselt ja kaks käsiraamatut “Vegan. Hooliv ja maitsev elu” veganmaailm.com-ilt.

Üritus Facebookis: https://www.facebook.com/events/140379613034819/

Lihavabade jaanide grilliideed: