4. veebruar 2015Eesti Vegan Selts
"Vegan. Hooliv ja maitsev elu"

“Vegan. Hooliv ja maitsev elu”

“Vegan. Hooliv ja maitsev elu” annab ülevaate veganlusest ehk täistaimetoitlusest kui looma-, keskkonna- ja inimsõbralikust mõtteviisist ja elustiilist. Raamatus on juttu loomaõiguslusest, inimeste toiduvaliku mõjust keskkonnale ja vegan-elustiiliga kaasnevatest elumuudatustest. Lugeja saab näpunäited, kuidas veganina ise erinevates olukordades toime tulla, aga ka näiteks ideid selle kohta, kuidas veganist sõpra või pereliiget võõrustada. Raamat sisaldab põhjalikku ülevaadet tervislikust tasakaalustatud taimsest toitumisest ning lõpupoole saab lugeja katsetada ahvatlevaid retsepte. Sõna antakse ka arstile ja toitumisspetsialistile ning lugeda saab inspireerivaid intervjuusid mitmete Eesti veganitega – kindlasti leiate mõne tuttava näo ja nime.

Enamik taimetoitlasi on kindlasti märganud, et veganlus on Eestisse üha jõudsamalt teed leidmas. Selle populaarsuse tõusust kõneleb kasvav huvi taimetoitluse vastu, taimsete alternatiivide lisandumine toidupoodidesse, vegantoidud restoranides ning ainult taimetoitu pakkuvad söögikohad, mida on Tallinnas juba lausa kolm. Meediasse on teema jõudnud peamiselt toitumise ja tervisega seotud küsimuste kaudu, kuigi juttu on olnud ka taimetoitluse eetilistest aspektidest, mis seonduvad loomade väärkohtlemisega suurfarmides. Ehkki paljude lääneriikide toitumisteadlased on veganluse kui täisväärtusliku toitumisviisi juba heaks kiitnud, kohtab sellele Eestis veel endiselt vastuseisu, mida paljud taimetoitlased oma nahal kindlasti kogenud on. Vaatamata suurele huvile on paljudel inimestel tekkinud ka hulganisti teadmatusest tulenevaid eelarvamusi ja küsimusi, millele “Vegan. Hooliv ja maitsev elu” vastata püüab.

Raamatu “Vegan. Hooliv ja maitsev elu” kolm autorit, Kadri Aavik, Anniina Ljokkoi ja Minna Toots on Eesti taimetoitlaste ringkonnale tuttavad Eesti Vegan Seltsi kaudu. Kadrit teatakse ka tema blogi veganmaailm.com kaudu, mille parimad retseptid on jõudnud ka sellesse raamatusse. Anniinal on üks jalg Eestis ja teine Soome veganringkonnas ning Minna on viimasel ajal esinenud meedias seoses veganluse ja lapsekasvatamisega.

“Vegan. Hooliv ja maitsev elu”. Tammerraamat 2015, 240 lk

Müügil: Apollos: http://www.apollo.ee/vegan-hooliv-ja-maitsev-elu.html ja Rahva Raamatus: http://www.rahvaraamat.ee/p/vegan-hooliv-ja-maitsev-elu/637684/et?isbn=9789949526772

Raamatuesitlustest ja vestlusringidest anname kindlasti aegsasti teada!

Tänusõnad

Päris kolmekesi see raamat ei sündinud. Valmimise taga on pikk nimekiri väga olulisi inimesi, kes oma asjalike nõuannetega aitasid kaasa raamatu ilmumisele. Tahame südamest öelda aitäh teile, kelle abita see raamat kindlasti sellisena ilmavalgust poleks näinud: Helena Šegedin, Florian Biesinger, Rivo Mägi, Ann Esko-Mägi, Kadri Taperson, Sander Juss, Jekaterina Vesselovski, Elena Šabanova,Rain Vainik, Eveliina Jaurakkajärvi, Ireene Viktor ning kõik teised, kes meile kaasa elasid.

 

Lisainfo & küsimused

Kadri Aavik, kadria@tlu.ee

Anniina Ljokkoi, a.ljokkoi@gmail.com, +372 5687 5284

Minna Toots, minnatoots@gmail.com, +372 5341 7946