12. detsember 2014Eesti Vegan Selts

lihavabad jõulud_bänner

Organisatsioonid ja taimetoidukokad kutsuvad üles veetma lihavabasid jõule.

Juba teist aastat järjest kutsuvad neli organisatsiooni, taimetoidukokad ja blogijad Eesti inimesi üles katsetama jõululaual traditsiooniliste liharoogade asemel taimseid toite. Kogu detsembri vältel postitatakse huvitavaid retsepte, nõuandeid ja nippe Facebooki lehel Taimetoitlus.

Eesti Vegan Seltsi, liikumise Loomade Nimel, MTÜ loomade eestkoste organisatsiooni Loomus, Eesti Loomakaitse Seltsi, Vegan Restoran V, Küpsikoda, taimetoit.ee ja veganmaailm.com-i poolt ellu kutsutud “Lihavabade jõulude” kampaania eesmärk on jagada teavet sellest, kuidas veeta pühi loomasõbralikult, maitsvalt, originaalselt ja tervislikult.

Eest Vegan Seltsi juhatuse liikme Minna Tootsi sõnul on just jõulud kui headuse ja hoolimise aeg sobiv mõtisklemiseks, kuidas liha meie lauale jõuab. “Jõuluprae, vorstikesed ja pikkpoisi saab asendada tervislike taimsete alternatiividega. See on heategu nii loomadele, keskkonnale kui ka meie oma tervisele – elu hoidmine ja väärtustamine on parim jõulukingitus,” selgitas Toots.

Kõigi vahel, kes end Facebookis Lihavabade jõulude üritusel osalejaks märgivad, loositakse 20. detsembril auhindu kirjastuselt Pegasus, Varrak ja Helios ning Vegan Restoranilt V.

Kampaania üritus Facebookis: https://www.facebook.com/events/340042879513520/
Mitmeid maitsvaid vegan jõuluretsepte leiab siit:

http://www.taimetoit.ee/search/label/Jõulutoidud

http://veganmaailm.com/tag/joulud

– Kokaraamatust “Tähtpäevad taimetoiduga”, Mikk Mägi, Loore Emilie Raav, Pegasus 20142 (http://pegasus.ee/raamat/tahtpaevad-taimetoiduga)

– Kokaraamatust “Taimsed magustoidud”, Sandra Vungi, Varrak 2014 (http://www.varrak.ee/product/15448/)

– Kokaraamatust “Täistaimetoidud lihasööjatele”, Martin Roberto, Helios Kirjastus 2013 (http://www.helios.ee/…/tervi…/tistaimetoidud-lihasjatele)