9. mai 2016Eesti Vegan Selts

Kord kuus ilmub Eesti Vegan Seltsi uudiskiri. Kirjas tutvustame juba toimunud ja/või tulevasi üritusi, mõnda olulisemat blogipostitust ning jagame retsepte.

Üritus: Taimetoidupäev Telliskivi Loomelinnakus

Taimetoidupäev

24. aprillil toimus Taimetoidupäev Telliskivi Loomelinnakus, millest võttis osa ka Eesti Vegan Selts. Täname kõiki huvilisi, kes tulid meiega seltsi lauda tutvuma, infot küsima ning voldikuid võtma!

Üritus: “Kahvliga skalpelli vastu” filmiõhtu Tartus

kahvliga

27. aprillil toimus Tartu Loodusmajas “Kahvliga skalpelli vastu” filmiõhtu. Filmile järgnes arutelu, mida juhtis pikaaegne vegan ja loodushariduse edendaja Robert Oetjen. Kohal oli üle 50 osaleja.

Film “Kahvliga skalpelli vastu” (ingl k Forks Over Knives) toob provokatiivsel moel ja täie selgusega esile mitmed teadusringkondades juba mõnda aega tuntud faktid. Paljud, kui mitte kõik tõsised degeneratiivsed haigused on võimalik ära hoida ja paranemisele pöörata tegelikult väga lihtsalt – vältides vaid loomsete toiduainete tarbimist.

Konverents: Taimetoitlaste ja veganite õigused

konverents


23. aprillil toimus Berliinis rahvusvaheline taimetoitlusteemaline õigussümpoosium, kus kohtusid eksperdid ja juristid erinevatest riikidest. Arutluse alla tulid taimetoitlaste ja veganite õigused ning diskrimineerimine. Samuti tutvustasid erinevate riikide esindajad kohalikku olukorda. Eesmärgiks oli kontaktide sõlmimine ja tulevaste ühiste sammude planeerimine. Kohal oli ka Eesti Vegan Seltsi esindaja.

Vegan.ee blogi

Soome

Mida Eesti veganitel on õppida Soome veganite uuringust

“Uuringust ei selgunud ühtegi ületamatut vegantoitumisega seotud probleemi. Ka ei ole ühtegi teadaolevat põhjust, miks veganid peaksid mingis osas toitumise tõttu mitte-veganitega võrreldes halvemas seisus olema. Lisaks pakub taimne toitumine mitmeid olulisi tervise-eeliseid ning tervislikke toiduvalikuid tehes on veganitel võimalik neid eeliseid maksimaalselt ära kasutada.” Loe edasi siit.

Retsept: Kevadine roheline karulaugu supersmuuti

karulaugusmuuti3-812x547


Retsept pärineb Eesti Vegan Seltsi liikme Andruse blogist sunbite.ee.

Koostisosad:

1-2 suurt peotäit karulaugu lehti (20-40 grammi)
1 keskmine banaan
150 grammi puhastatud ja tükeldatud ananassi
1 tl maca pulbrit
1 spl kooritud kanepiseemneid
1 dl kookosvett

Varajane karulauk on eriti tugeva maitsega, seega proovi algul pigem üks suur peotäis ja kui ei tundu liiga tugev, siis pane julgelt juurde. Blenderda kõik koostisosad ja naudi värskelt! Kookosvee võid asendada vabalt ka kasemahla või tavalise veega. Kui karulaugu hooaeg on läbi ja Sul sügavkülmas varusid ei ole, siis siia retsepti sobib väga hästi ka spinat.

Eesti Vegan Seltsi tegevust saab toetada:

Eesti Vegan Selts

• Konto nr: EE821010220206871227 (SEB)
• IBAN: EE821010220206871227
• Saaja: MTÜ Eesti Vegan Selts

Eesti Vegan Selts on mittetulundusühing ja meie juhatuse liikmed töötavad vabatahtlikult. Ükskõik kui suur või väike annetus aitab seltsil oluliselt paremini hakkama saada ning oma eesmärke saavutada. Kogutud raha eest saame ülal pidada portaali www.vegan.ee, trükkida voldikuid ja tellida materjale, korraldada üritusi, vestlustunde, loosimisi ja muid tegevusi ning esindada seltsi messidel hea väljapanekuga.

Liitu Eesti Vegan Seltsiga

Liitu seltsi postiloendiga, saates e-mail aadressile list-subscribe@vegan.ee.