17. detsember 2015Eesti Vegan Selts

lihavabad-jõulud5 (1)Juba kolmandat aastat kutsuvad taimetoidurestoranid, blogijad ja loomaõigustega tegelevad organisatsioonid Eesti inimesi üles katsetama jõululaual traditsiooniliste liharoogade asemel taimseid toite. Detsembri vältel postitatakse “Lihavabade jõulude” Facebooki ürituse alla ja lehele “Taimetoitlus” retsepte ja nippe, kuidas veeta pühad loomasõbralikult, maitsvalt ja tervislikult. 

2013. aastal alguse saanud jõulukampaaniat veavad Eesti Vegan Selts, liikumine Loomade Nimel, MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus, Eesti Loomakaitse Selts, Vegan Restoran V, taimetoidurestoran Inspiratsioon, taimetoit.eeveganmaailm.com ja banaanisaar.ee.

“Uusi taimseid retsepte proovides ja hõrgutisi valmistades saab jõuludest põnev väljakutse kogu perele,” lubab Eesti Vegan Seltsi juhatuse liige Ireene Viktor. “Näiteks võiks sel aastal katsetada populaarset läätsepikkpoissi või tummist seitanit, Jamie Oliveri lemmikut pähklivormi või grillitud lillkapsast pestoga. Magustoiduks sobiks aga rammus šokolaadikook või ingverimuffinid.”

Kõigi vahel, kes jagavad Facebookis Lihavabade jõulude ürituse all oma taimsete jõuluroogade pilte, loositakse 26. detsembril välja kinkekaardid restoranist Inspiratsioon ja raamat “Vegan. Hooliv ja maitsev elu”.

Kampaania üritus Facebookis.

Maitsvaid taimseid jõuluretsepte leiab siit:
– http://www.taimetoit.ee/search/label/Jõulutoidud
– http://veganmaailm.com/tag/joulud
– http://www.jamieoliver.com/christmas/collection/vegan/
– Kokaraamatust “Tähtpäevad taimetoiduga”, Mikk Mägi, Loore Emilie Raav, Pegasus 2014
– Kokaraamatust “Taimsed magustoidud”, Sandra Vungi, Varrak 2014
– Kokaraamatust “Täistaimetoidud lihasööjatele”, Martin Roberto, Helios Kirjastus 2013