Söögikohad

Veganina on üha lihtsam leida söögikohti, mis pakuvad täisväärtuslikku taimetoitu. Siiski pole kõik restoranid teadlikud, mida sõna vegan õigupoolest tähendab. Alati on mõistlik teenindajale seletada, mida see sõna tähendab ning loetleda täpselt üles kõik toiduained, mida vegan oma toidu sisse ei soovi. Sageli võib sellest hoolimata toit sisaldada midagi ootamatut — näiteks lihapuljongit või austrikastet, millest teenindaja teadlik pole. Seetõttu tasub paluda teenindajal köögist järele uurida, mida toit sisaldab. Ei tasu tunda pettumust, kui restoranitöötaja ei tea või mõista, mida veganlus endast kujutab. Paku talle hoopis lahkelt seletusi! Nii edastame vaikselt sõnumit ja anname toitlustusasutustele teada enda olemasolust ja soovidest.

Eestis leidub järjest enam toredaid söögikohti, kus ka vegan kõhu täis saab. Eraldi oleme siin välja toonud vegantoidukohad. Kui tead mõnda kohta, mida siinses loetelus pole või kui mõne söögikoha info on väär või aegunud, anna meile sellest kindlasti teada aadressil info@vegan.ee.

Infot teiste söögikohtade kohta, kus vegantoitu pakutakse, leiad Taimsete valikute ja Taimse teisipäeva lehekülgedelt. Samuti tasub vaadata Happy Cow portaali.

Cakery by Chef Sentjurin

Imeilusaid taimseid kooke ja muud magusat valmistava Chef Sentjurini käest saab nii ettetellida kui ka kohapeal hõrgutisi osta. Lisaks on tema tooted müügil Sushi Plazas (kesklinnas ja Viimsis).

Commune Cafe

Kohvik ja pagarikoda, kus pakutakse saiakesi, kooke, kohvijooke, aga ka soolast kõhutäit. Kooke saab ka ette tellida.

1falafel

Kuuldavasti linna parimad falafelid. Mõnus kiire amps kaasahaaramiseks.

Elujanu

Elujanu pakub nii klassikalist catering’i kui ka võimalust kutsuda oma üritusele toitlustama food truck.

Kalamaja Kogukonnaköök

Kalamaja Kogukonnaköök on vegan sündmuspaik ja katseköök. Nad korraldavad koolitusi ja rendivad ruume sündmuste tähistamiseks ning toidukatsetusteks.

Karu Talu Šokolaad

Karu Talu Šokolaad on väike maiustustekauplus Tallinna vanalinnas. See on veganitest maiasmokkade paradiis! Kogu kaup on vegan ja viib keele alla. Teenindus on soe ja sõbralik.

Kohvik Inspiratsioon

Tallinna vanalinnas asuv 100% taimne kohvik Inspiratsioon pakub maitsvaid vegantoite, nagu näiteks burgerid, vrapid, kausid, salatid, pearoad, supid, lisaks on menüüs ka palju gluteenivabu toite ja iga päev on koogiletis vähemalt 5 erinevat imelist toorkooki! Argipäeviti mõnusad lõunapakkumised hinnaga 4,60.

Kringel

Pagaritoodetele keskenduv kohvik. Pirukad, saiakesed ja kogu päeva hommikusöögimenüü. Lisaks saab neilt tellida maitsvaid kringleid.

lisanna-1-150x150

Lisanna - Vegan Coffee Shop

Väike, aga see-eest eriti hubane vegankohvik mõnusate kohvijookide, tervislike smuutide, suussulavate kookide ja kiirete soolaste ampsude valikuga.

 
lisanna-1-150x150

Lisanna - Vegan Coffee Shop

Suurem versioon hubasest vegankohvikust mõnusate kohvijookide, tervislike smuutide, suussulavate kookide ja kiirete soolaste ampsude valikuga.

 
mahemarket

Mahemarket

Mahemarket pakub buffeed igal tööpäeval kell 12-16. Kõik toidud on vegan.

rohe

Rohe

Balti jaama lähedal asuvast kohvikust leiad tervislikke, toekaid ja väga maitsvaid salateid ning silme eest kirjuks võtva koogi- ja pirukaleti.

SIIN

Kohvik SIIN asub Telliskivi ON-hoones. Igal hommikul pakuvad nad putru ning lõunaks valmib maitsev supp ja pajaroog. Valikus on ka kohvijoogid, tassikoogid ning erilise maiuspalana vegan kohupiimapirukad.

st maria

St. Maria

Telliskivis asuv St. Maria keskendub Aasia toitudele. Iga päev on valikus ka kauneid ja suussulavaid magustoite. Kõik loomulikult vegan!

Tuulimaru

Tuulimaru

Võrus asuv kodukohvik Tuulimaru ei allu tavapärasele kohvikurutiinile – nende menüü muutub iga nädal ja kindlaid lahtiolekuaegu neil pole. Seetõttu tuleb neil silm peal hoida Facebookis, kus on alati üleval värske info.

Vahel võib menüüst leida uusi toite lausa iga päev, sest kohvik soovib inimesteni tuua võimalikult palju erinevaid maitseid. Seejuures on kõik toidud täistaimsed ning veganid saavad rahus nautida nii soolaseid kui ka magusaid roogasid.

Vana-Võromaa Vegan

Peamiselt Lõuna-Eestis tegutsev toitlustaja. Pakuvad ka toidukoolitusi. Kontakt: 5663468, irdakurak@gmail.com, triinu.guerrin@gmail.com.

Vegan Restoran V

2014. aasta kevadel avatud Eesti esimene veganrestoran! Kauni sisekujundusega väike õdus kohvik, mis pakub mõistliku hinna eest suurepärast kolmekäigulist söömaaega. Toidud on väga maitsvad ja valik on mitmekesine. Iga vegani unistus!

Vegan Stuudio Toormoor

Vegan Stuudio Toormoor pakub suussulavaid ja värskeid kooke, torte ja teisi maiustusi, lisaks ka soolast. Iga päev on menüüs ka toorpuder ja tervislik supp. Kõik toidud on vegan, gluteenivabad ja ilma lisatud suhkruteta.

VegB12

Balti jaama turul tegutsev väike vegankohvik. Iga päev on menüüs puder, supp, võileivad, smuuti ja mõni magusam amps.

Veg Machine Balta

Balti jaama turul asuv kiirtoidukoht. Maitsvad burgerid (bataadiga või Beyond kotletiga), friikartulid ja võikud.

 

Veg Machine Tartu

Tartu Kaubamaja III korrusel asuv kiirtoidukoht. Maitsvad burgerid (bataadiga või Beyond kotletiga), friikartulid ja võikud.