Söögikohad

Veganina on üha lihtsam leida söögikohti, mis pakuvad täisväärtuslikku taimetoitu. Siiski pole kõik restoranid teadlikud, mida sõna vegan õigupoolest tähendab. Alati on mõistlik teenindajale seletada, mida see sõna tähendab ning loetleda täpselt üles kõik toiduained, mida vegan oma toidu sisse ei soovi. Sageli võib sellest hoolimata toit sisaldada midagi ootamatut — näiteks lihapuljongit või austrikastet, millest teenindaja teadlik pole. Seetõttu tasub paluda teenindajal köögist järele uurida, mida toit sisaldab. Ei tasu tunda pettumust, kui restoranitöötaja ei tea või mõista, mida veganlus endast kujutab. Paku talle hoopis lahkelt seletusi! Nii edastame vaikselt sõnumit ja anname toitlustusasutustele teada enda olemasolust ja soovidest.

Eestis leidub järjest enam toredaid söögikohti, kus ka vegan kõhu täis saab. Eraldi oleme siin välja toonud vegantoidukohad. Kui tead mõnda kohta, mida siinses loetelus pole või kui mõne söögikoha info on väär või aegunud, anna meile sellest kindlasti teada aadressil info@vegan.ee.

Infot teiste söögikohtade kohta, kus vegantoitu pakutakse, leiad Taimsete valikute ja Taimse teisipäeva lehekülgedelt. Samuti tasub vaadata Happy Cow portaali.

Infot söögikohtade, poodide ja teenuste kohta leiad ka Vegan Info kodulehelt ja Facebook’i lehelt).

black_lemon

black lemon

Täistaimsed tordid ja tassikoogid.

Cakery by Chef Sentjurin

Imeilusaid taimseid kooke ja muud magusat valmistava Chef Sentjurini käest saab nii ettetellida kui ka kohapeal hõrgutisi osta. Lisaks on tema tooted müügil Sushi Plazas (kesklinnas ja Viimsis).

1falafel

Kuuldavasti linna parimad falafelid. Mõnus kiire amps kaasahaaramiseks.

Elujanu

Elujanu pakub nii klassikalist catering’i kui ka võimalust kutsuda oma üritusele toitlustama food truck.

Kalamaja Kogukonnaköök

Kalamaja Kogukonnaköök on vegan sündmuspaik ja katseköök. Nad korraldavad koolitusi ja rendivad ruume sündmuste tähistamiseks ning toidukatsetusteks.

Karu Talu Šokolaad

Karu Talu Šokolaad on väike maiustustekauplus Tallinna vanalinnas. See on veganitest maiasmokkade paradiis! Kogu kaup on vegan ja viib keele alla. Teenindus on soe ja sõbralik.

Kringel

Pagaritoodetele keskenduv kohvik. Pirukad, saiakesed ja kogu päeva hommikusöögimenüü. Lisaks saab neilt tellida maitsvaid kringleid.

Nurk

Kohvik NURK – Hubane vegankohvik Rakvere südalinnas. Valmistan tellimise peale küpsetisi, peolaudu. Korraldan töötube. Kõik on 100% vegan. Asukoht Rakveres.

unnamed

Oasis

Oasis restoran – OASIS restorani soov on pakkuda erakordseid elamusi igal tasandil. Loome restoranist rohelise, elusa ja värske oaasi, kus Sina saad ennast puhkuse lainele häälestada ja armastusega loodud erilisi ning tervislikke täistaimseid maitseelamusi nautida.

rohe

Rohe

Balti jaama lähedal asuvast kohvikust leiad tervislikke, toekaid ja väga maitsvaid salateid ning silme eest kirjuks võtva koogi- ja pirukaleti.

Tuulimaru

Tuulimaru

Võrus asuv kodukohvik Tuulimaru ei allu tavapärasele kohvikurutiinile – nende menüü muutub iga nädal ja kindlaid lahtiolekuaegu neil pole. Seetõttu tuleb neil silm peal hoida Facebookis, kus on alati üleval värske info.

Vahel võib menüüst leida uusi toite lausa iga päev, sest kohvik soovib inimesteni tuua võimalikult palju erinevaid maitseid. Seejuures on kõik toidud täistaimsed ning veganid saavad rahus nautida nii soolaseid kui ka magusaid roogasid.

Vana-Võromaa Vegan

Peamiselt Lõuna-Eestis tegutsev toitlustaja. Pakuvad ka toidukoolitusi. Kontakt: 5663468, irdakurak@gmail.com, triinu.guerrin@gmail.com.

Vegan Restoran V

2014. aasta kevadel avatud Eesti esimene veganrestoran! Kauni sisekujundusega väike õdus kohvik, mis pakub mõistliku hinna eest suurepärast kolmekäigulist söömaaega. Toidud on väga maitsvad ja valik on mitmekesine. Iga vegani unistus!

VegB12

Balti jaama turul tegutsev väike vegankohvik. Iga päev on menüüs puder, supp, võileivad, smuuti ja mõni magusam amps.

Veg Machine Balta

Balti jaama turul asuv kiirtoidukoht. Maitsvad burgerid (bataadiga või Beyond kotletiga), friikartulid ja võikud.

 

Veg Machine Tartu

Tartu Kaubamaja III korrusel asuv kiirtoidukoht. Maitsvad burgerid (bataadiga või Beyond kotletiga), friikartulid ja võikud.