Toitumisnõustamine ja -teraapia

Mis on toitumisnõustamine ja -teraapia?

Nõustamine on konfidentsiaalne ja toimub kokkuleppel kas Eesti Vegan Seltsi ruumides Tallinnas aadressil Volta 30 või mõnes muus kohas. Võimalik on ka nõustamine Skype’i teel. Nõustamiskord kestab kuni 60 minutit. Kõige rohkem kasu saab nõustamiskorrast, kui informeerida nõustajat e-kirja teel enne esimest kohtumist, millistel teemadel on soov arutada ja millised on eelnevad kogemused taimetoitlusega.

Broneerimiseks pöördu otse soovitud nõustaja poole, kontaktid allpool. Rohkem infot aadressilt info@vegan.ee.

Eesti Vegan Seltsi toitumisnõustajad pakuvad teaduspõhist infot taimse toiduvaliku tervisliku ja turvalise planeerimise kohta ning terapeut aitab leida lahendusi erinevate terviseprobleemide korral. Nõustamise aluseks on kliendi olukord ja küsimused, teraapia puhul ka arsti ravijuhis ja tõenduspõhised toitumissoovitused, eesmärgiks praktilised lahendused veganluse täisväärtuslikuks teostamiseks igapäevaelus ning tervenemisprotsessi toetamine tervisliku taimetoitlusega. 

Kõik meie nõustajad on läbinud erialase väljaõppe ja on ka ise veganid.

Terviseprobleemide korral tuleks esmajärgus pöörduda arsti poole, kelle kelle kompetents on haiguste diagnoosimine ja ravi. Küll aga võib õige toitumine aidata ennetada haiguste teket ning toetada tervenemise protsessi, mille puhul on sobilik pöörduda toitumisnõustaja või -terapeudi poole. 

Millal pöörduda toitumisnõustamisele?

  • Kui soovid kindel olla, et sinu või su pere igapäevane vegantoiduvalik on täisväärtuslik;
  • Kui soovid nõustajaga üle vaadata vajalike toitainete allikad ja toidulisandite tarbimise;
  • Kui täisväärtusliku taimetoiduvaliku kokkupanemine tundub keeruline toidutalumatuse või muu piirangu tõttu;
  • Kui vajad praktilisi lahendusi vegantoiduvaliku sobitamiseks kiire elustiili ja tööelu või sporditegemisega;
  • Kui vajad tuge õigete toiduvalikute tegemiseks raseduse ja imetamise ajal;
  • Kui väikelapse või koolilapse taimne toitumine teeb muret, näiteks sest laps on valiv sööja. 

Millal pöörduda terapeudi vastuvõtule?

  • Kui sul on mõni terviseprobleem, mida soovid toitumise abil leevendada;
  • Kui sul esinevad seedesüsteemi probleemid: kõhukinnisus või -lahtisus, reflukstõbi, tsöliaakia, ärritunud soole sündroom;
  • Kui sul on mõni järgnev haigus/seisund: diabeet, südame-veresoonkonna haigused (vererõhuprobleemid, kõrge kolesteroolitase), neerupuudulikkus, osteoporoos, aneemia, vähk, podagra, väsimus, ala- või ülekaal;
  • Kui sul on diagnoositud autoimmuunhaigus, esinevad probleemid naha või liigestega (koostöös funktsionaalse toitumisterapeudiga).

Kes nõustavad?

Eliisil on kõrgharidus tervisedenduses Tallinna Ülikoolist spetsialiseerumisega toitumisnõustamisele ning turundusalane magistrikraad Tallinna Tehnikaülikoolist fookusega tarbijakäitumisel ning kommunikatsioonil. Tema erihuviks on väiksemate rühmade toitumine (sh toitumine talumatuste korral) ning selliste söömisviiside tervisemõjud. 

Keeled: eesti, inglise

 
Anniina Ljokkoi, anniina.ljokkoi@vegan.ee

Anniina on läbinud toitumisnõustaja väljaõppe Rahvatervise Akadeemias ning täiendanud end toitumisteaduse kursustel Helsingi Avatud Ülikooli kaugõppes. Anniina on kirjutanud mitmeid veganlust puudutavaid raamatuid, mh “Väikesed veganid” ning “Väikeste veganite lemmiktoidud”. Ta kasvatab oma last veganina ning tema poole võib pöörduda eriti laste ja kogu pere toitumist puudutavate küsimustega.

Keeled: eesti, soome

Katriin Kalling, katriin.kalling@vegan.ee

Katriin on läbinud toitumisnõustaja ja -teraapia õppe Annely Sootsi Koolituse Tervisekoolis ja õpib hetkel funktsionaalse toitumisterapeudi õppes. Toitumisterapeudina annab ta Sulle personaalset toitumisalast nõu erinevate terviseprobleemide korral, mis võib aidata vältida haiguste süvenemist, kiirendada taastumist ja suurendada heaolutunnet.

Keeled: eesti, inglise

Siret Allas, siret.allas@vegan.ee

Siret on õppinud toitumisnõustajaks Rahvatervise Akadeemias ning lisaks täiendanud ennast erinevate teraapiavormide alal. Hetkel on ta omandamas ka hüpnoterapeudi ja life coachi kutset. Ta peab oluliseks anda inimestele tööriistad, millega nad ennast edaspidi iseseisvalt toetada saavad. Siret on pikaaegne vegan ning juhendab inimesi lisaks vegan eluviisile ka tervisliku elustiili juurutamisel. Tema pere lemmikretseptid leiab www.veganlane.ee lehelt.

Keeled: eesti, inglise

Kairit Pärlist, kairit.parlist@vegan.ee
Olen õppinud toitumisnõustajaks Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis 2018 aastal. Olen täiendanud ennast talumatuste ja allergiate ning toitumise seoste osas. Põhitööna töötan Pelgulinna Sünnitusmajas rasedusosakonna ämmaemandusjuhina ja tegutsen ka väikses ämmaemanduslikus ettevõttes Meie Pisipere. Mul on kaks last – 3 ja 5 aastane ning mõlemad on sünnist saati veganid. Olen teaduskirjanduse austaja ja täiendan end pidevalt nii toitumisalaselt kui ämmaemanduse vallas.

Kuidas nõustamine toimub?

Nõustamine on konfidentsiaalne ja toimub kokkuleppel kas Eesti Vegan Seltsi ruumides Tallinnas aadressil Volta 30 või mõnes muus kohas. Võimalik on ka nõustamine Skype’i teel. Kõige rohkem kasu saab nõustamiskorrast, kui informeerida nõustajat e-kirja teel enne esimest kohtumist, millistel teemadel on soov arutada ja millised on eelnevad kogemused taimetoitlusega. Nõustamiskord kestab kuni 60 minutit ning hinnad vastavalt:

– Esimene toitumisnõustamine 75.-

– Korduv toitumisnõustamine 55.-

– Nõustamine rasedatele ja kuni 18-aastastele lastele 55.-

Broneerimiseks pöördu otse soovitud nõustaja poole või kirjuta aadressil info@vegan.ee.

Kinkekaart

Otsid sõbrale või lähedasele kasulikku kingitust? Osta meilt toitumisnõustamise kinkekaart. Kinkekaart tagab ühe nõustamiskorra vabalt valitud nõustaja juures. Ostmiseks kirjuta info@vegan.ee.