24. märts 2019Eesti Vegan Selts

Veganlusega seotud uudised Eestist ja välismaalt

Eesti Vegan Selts

Käisime Taimetoidupäeval

Eile osalesime Pärnu Taimetoidupäeval. Oli meeleolukas päev. Külastajad said süüa maitsvat toitu, proovida ja näha uusi vegantooteid, kuulata loenguid ja vaadata filmi “The Last Pig”. Vaata galeriid Pärnu Postimehest.

Täname korraldajaid! 

Algas Arvamusfestivali korraldamine

Ka Eesti Vegan Selts osaleb sel aastal põneva teemaga Arvamusfestivalil. Kolmapäeval toimus fesivali avang, kus kõik vestlusalade korraldajad esimest korda kokku said. Olge kuuldel, et edaspidi festivali kohta infot saada!

Kümme nippi veganina reisimiseks

Seltsi liige ja blogi Jummel Juurikas autor Anett Jakobson jagab nippe veganina reisimiseks.

“Euroopas on tegelikult juba võrdlemisi lihtne veganina reisida. Söögikohad ja poed on kohustatud välja tooma allergeene ning «vegan» pole enam toitlustusega tegelevate inimeste jaoks tundmatu sõna. Aga viimased kuus kuud Aasias näitasid mulle, et mitte igal pool maailmas pole sama lihtne.”

Eesti uudised

Perearst: veganid vajavad riiklikke toitumisjuhiseid

Perearst Karmen Joller rääkis Terevisioonis vegantoitumisest. Ta rõhutas, et arstid tunnevad puudust riiklikest vegantoitumise juhistest, sest ei oska ise ka alati patsiente vajadusel nõustada. Joller kiitis samas Eesti Vegan Seltsi koostatud toitumisinfot vegan.ee lehel. Ta lisas, et toitumine peab olema kõikidel inimestel tasakaalus, sõltumata toitumisviisist. Vaata intervjuud siit.

Ilmus kokaraamat “Väikeste veganite lemmiktoidud”

Kauaoodatud kokaraamat “Väikeste veganite lemmiktoidud” on nüüd ilmunud. See on järg raamatule “Väikesed veganid”. Raamatu on koostanud pikaaegne vegan Anniina Ljokkoi, kelle peres kasvab samuti üks väike vegan. Raamatu saad osta siit.

Algas registreerumine Loomaõiguste konverentsile

3. mail toimub Tallinnas taas Loomuse korraldatud Loomaõiguste konverents, kus osalevad esinejad nii Eestist kui ka välismaalt. Juttu tuleb taimse toidu tervislikkusest (Marta Velgan), meeste veganlusest (Kadri Aavik), veganmaailmast (Floris van den Berg) ja paljust muust. Vaata kava ja registreerimisinfot siit.

Käivitus kampaania “Armas kala”

“Alates 2019 aasta märtsist toob loomade eestkoste organisatsioon MTÜ Loomus esmakordselt Eesti loomakaitses põhjalikumalt esile kalade heaolu küsimuse. Kampaania eesmärk on lähemalt tutvustada kalu kui tundevõimelisi ja intelligentseid loomi ning vaadelda neid põnevaid vee-elanikke värske nurga alt. Oma kampaaniaga soovime eelkõige tekitada inimestes huvi ja austust kalade vastu.

Kala ei ole porgand. Kalad on mitmekesised ja tundlikud loomad ning on aeg, et räägiksime nende haavatavast olukorrast.” Vaata lähemalt siit.

Loomade tunnsitamine Rakvere Lihakombinaadis

27. märtsil toimub Rakvere Lihakombinaadi juures taas vigil ehk loomade tunnistamine. Vaata lisainfot.

Välismaa uudised

Animal Rights Zone avaldas uued intervjuud

Loomaõiguslik taskuhääling Animal Rights Zone avaldas sel nädalal tuntud välismaiste veganitega viis uut intervjuud. Teiste seas intervjueeriti psühholoog Casey Taft’i, kelle artikli veganluse edendamisest oleme ka vegan.ee blogis avaldanud. Kuula neid ja varasemaid intervjuusid Soundcloudist või iTunes’ist.

Kas laboriliha on lahendus?

Viimastel aastatel on populaarsust kogunud laboriliha tootmine ja promomine. Seda nähakse lahendusena massilisele farmiloomade tapmisele. Kuid mitte kõigi jaoks ei ole laboriliha positiivne samm. Hiljuti avaldati lehekülg Clean Meat Hoax, kus teadlased ja aktivistid analüüsivad seda teemat põhjalikult ning toovad välja sellega seotud probleemid.

Kas annaksid vabaduse vande?

Vabaduse vanne (Liberation Pledge) on uus aktivismivorm, milles osalejad vannuvad, et nad elavad avalikult veganina, ei söö loomi ning keelduvad einestamast kohtades, kus loomi süüakse.

Tavaliselt on veganid vaatamata oma vaadetele sunnitud toidulauas nägema enda ümber vägivallaohvrite laipu. Selle vande võtjad soovivad aga näidata vägivallaohvritele austust ning aidata pöörata avalikult tähelepanu loomi kasutavale julmale süsteemile. Vande andjatel soovitatakse panna käe ümber käevõruna kahvel, mis huvitava sümbolina aitab vestlusi tekitada.

Kriitikute jaoks on selline vanne aga liialt vastanduv ning ei pruugi tuua oodatud tulemusi. Mida sina arvad? Kas võtaksid vastu selle vande?

Liitu Eesti Vegan Seltsi meililistiga
Toeta Eesti Vegan Seltsi tegevust.