4. veebruar 2020Eesti Vegan Selts

Novembris külastas Eestit The Vegan Society jurist Dr Jeanette Rowley, kes andis siin mitu loengut veganite õiguste teemal. Ühte neist on nüüd kõigil võimalus järele vaadata.

Loengus antakse ülevaade, miks on oluline seista veganite õiguste eest ning kuidas luua ühiskonnas muutusi, mis aitavad seda teha. Kuidas seista selle eest, et oleks võimalik teha kaastundlikke valikuid nii koolis, töökohal, haiglates kui ka mujal?

Dr Janette Rowley selgitab, miks inimõigused ja võrdne kohtlemine laiemalt on kasulikud ja aitavad veganlust levitada. Samuti tutvustab ta olukorda Ühendkuningriigist ja toob näiteid, kuidas seadus sealseid veganeid kaitseb.

Dr Jeanette Rowley töötab The Vegan Society (UK) juriidilise nõustajana ning veab seal rahvusvahelist õiguste võrgustikku, mille töös osaleb ka Eesti Vegan Selts. Ta on juuradoktor, kes spetsialiseerub veganlusele ja inimõigustele ning juhendab sel teemal ka üliõpilasi. Ta on avaldanud veganluse juriidika teemal mitmeid tekste ning osaleb praegugi ning kahe raamatu avaldamises, mis ilmuvad 2020. aastal. Ta kuulub võrgustikku UK Equality and Human Rights Religion and Belief Network ja on Ungari Veganliidu auliige ning Vegan Option Canada nõunik.

Ettekanne toimus Põhjamaade Ministrite Nõukogu toetatud projekti raames.

Loe ka Sirbis ilmunud intervjuud sel teemal. Ning laadi alla dr Janette Rowley´ kirjutatud raamat veganite õigustest.