29. juuni 2024Eesti Vegan Selts

Viimane sõna” on uus ankeet Eesti Vegan Seltsi blogis, mida täidab iga kord erinev seltsi liige. Ankeedis uurime selle täitja viimase aja tegevuste kohta ja kui seeläbi õnnestub avastada midagi uut veganlusega seonduvat, siis on eriti hästi. Põnev on igatahes.


JAN @ekvaji

Jan on multimeediadisainer ja muusik. Tema uuemat kraami kuuleb festivalidel, kus ta esineb. Nii mõnelgi seltsi liikmel on olnud võimalus tema muusika järgi seltsi üritusel tantsupõrandal kujundeid teha.


Viimane raamat, mida lugesin… Polnud küll viimane, aga hiljuti sattus minuni „The Basic Laws of Human Stupidity.” Mulle väga meeldis, kuidas seal defineeriti rumalust. Rumal on see, kes takistab teisi ilma ise sellest kasu saamata ning enamasti pigem kaotab ka ise seda tehes. Ärgem olgem rumalad. 😀 Hetkel alustasin aga „Fooled by Randomness.”

Viimane laul/muusikapala, mida kuulasin… Spencer Brown – „Curve”. Selline supertiks atmosfääriline suvepeo lõpuvibe, veidi hõljuv ning energiat andev.

Viimane hea nõu, mida mulle anti… Oled Sina ise vaid siis, kui teed neid asju, mida Sa ise õigeks pead, kuigi alul ehk teised seda ei näe. Kõnni oma rada veidi rohkem lahti kirjutatult.

Viimane toit, mida kokkasin… Külmikujääkide panniroog, kuna reisile. Leidus Vöner, tofu, Boni viiner, sibul ja mõned maitseained.

Viimane hügieeni- või kosmeetikatarve, mille soetasin… Puhas Loodus kurgi päevakreem. A mul väike saladus, kasutan seda vahel ka öösel!

Viimane puhkus, mille endale lubasin… Viimasel ajal kulub puhkus hobidele – põhiliselt muusikale. Hetkel just lubasin endale vaba aega ja kirjutan hommikul köögis veel selle ära. Sõidan kohe Leetu korraldama regionaalset Burning Mani kogugkonna üritust nimega Amber Burn. (www.amberburn.lt) Selle aasta teema on Artinus – kunst meis eneses ja kõigis. Meil on väga toetav kommuun, kus saab end vabalt väljenda. See aasta olin design co-lead ning ehitame ka suure 6.5x9m templi, mille lõpus põletame. Aktiivne puhkus.

Viimane riietusese, mille oma garderoobi lisasin… Helerohelised lühikesed püksid, kuna enamus olid tumedad ja noh päikese käes ikka kütsid.

Viimane Instagrami konto, mida jälgima hakkasin… @shanef3d – lihtsalt super inspireeriv!

Viimane restoran/kohvik, mida külastasin… Solstitiumi festivalil oli kohvik, kus sain super sourdough vegan pizza‘t.

Viimane kord, kui ämbrisse astusin… Seal samal festivalil läkski liiga pikaks peoks.

Viimane sari, mida ahmisin/binge’isin… Häid sarju on vähe. Ma pigem soovitaks ühte parimat – “The Expanse”!

Viimane kord, kui tundsin täielikku rahu… Eelmine aasta Amber Burni viimasel hommikul. Maailm helises.

Viimane äpp, mille alla tõmbasin… Siffi – tööl oli parema une koolitus, a äppi pole veel jõudnud vaadata. 😀

Viimane asi, mida inimesed minu kohta arvaksid (kuid mis sellegipoolest tõele vastab)…
Käisin aastaid rahvatantsus.


Aitäh, Jan! Soovime sulle palju heliseva maailmaga hommikuid ja ilusat suve jätku!