6. juuni 2016Eesti Vegan Selts

Kord kuus ilmub Eesti Vegan Seltsi uudiskiri. Kirjas tutvustame juba toimunud ja/või tulevasi üritusi, mõnda olulisemat blogipostitust ning jagame retsepte.

Avaldati veganite õiguste deklaratsioon

konverents

Eesti Vegan Selts osales 23. aprillil Berliinis toimunud esimesel rahvusvahelisel taimetoiduteemalisel õigussümpoosiumil, kus olid esindatud õiguseksperdid ja veganorganisatsioonide esindajad kolmeteistkümnest riigist. Osavõtjad andsid ülevaate taimetoidu kättesaadavusest avalikes institutsioonides ning õiguslikust olukorrast üle maailma.

Ürituse tulemusena koostati lõppdeklaratsioon, mis saadetakse Euroopa riikide võrdõiguslusasutustele – Eesti puhul on adressaatideks võrdõigusvolinik ja õiguskantsler. Dokumendis kutsutakse asjakohastele rahvusvahelistele lepingutele viidates üles tagama avalikes institutsioonides vegantoitlustus ning muud alternatiivid veganitele (näiteks vormiriietus, ravimid, hindelised ülesanded haridusasutustes), kasutama ühtset ja kohustuslikku märgistust vegetaarsetele ja vegantoodetele ning arendama välja poliitikaid üha kasvava vegankogukonna toetuseks. Loe edasi siit.

Koolitused

Taimne toitumine ja tervisenäitajad

synlab

Meditsiinilabor Synlab Eesti ja Eesti Vegan Selts kutsusid taimetoitlasi 10., 11. ja 26. mail koolitusele, et tõsta teadlikkust vereproovidest, millest on taimselt toitudes kasu ja mis aitavad avastada terviseriske. Laboriarsti loengus sai infot, kuidas jälgida, et organismis oleks vajalikus koguses valke, rasvu, glükoosi, rauda, vitamiine B12 ja D jne, milliseid tervisenäitajaid on oluline kontrollida, milline on risk erinevate terviseprobleemide tekkeks ja milline on erinevate vitamiinide ja mineraalainete mõju organismile.

Loengut filmis 11. mail Postimees. Vaata videot siit.

Kuidas vältida stressivabalt stressi ja läbipõlemist?

stressikoolitus1

Pidevalt oma tõekspidamiste ja valitud eluviisi (nt veganlus) õigustamine ning loomade õiguste eest seismine tekitab paratamatult stressi. Ühiskonnas “vastuvoolu ujumine” võib viia ka läbipõlemiseni. Mis stress ja läbipõlemine täpsemalt endast kujutavad? Kuidas stressi ja läbipõlemist ennetada?

Teadmisi, nippe ja muid tarkusi jagasid 28. mail Lahendus.net koolitajad Emily Rosenberg ja Silver Sternfeldt. Emily on lõpetanud Tartu Ülikooli psühholoogia bakalaureuse ja Silver on Tallinna Ülikooli psühholoogia magistrant. Mõlemal koolitajajal on suur hulk õppetööväliseid tegevusi, mistõttu teavad nad omast kogemusest väga hästi, mis on stress ja läbipõlemine.

Vegan.ee blogi

Sandra Vungi

Sandra Vungi: Olen elav näide sellest, et rõõmu täis maitsev ja tervislik elu on pikaaegse veganina võimalik

Tuntud toidublogijal ja pikaaegsel veganil Sandra Vungil ilmus äsja neljas kokaraamat. Kuidas Sandra aga veganluseni jõudis, kuidas valmivad blogisse uued retseptid ning millega ta vabal ajal tegeleb? Loe edasi siit.

Retsept: Kreemjas riisinuudlisalat praeseentega

Vegan noodle salad with pan-fried mushrooms_


Vaata Sandra Vungi retsepti taimetoit.ee lehelt.

Eesti Vegan Seltsi tegevust saab toetada:

Eesti Vegan Selts

• Konto nr: EE821010220206871227 (SEB)
• IBAN: EE821010220206871227
• Saaja: MTÜ Eesti Vegan Selts

Eesti Vegan Selts on mittetulundusühing ja meie juhatuse liikmed töötavad vabatahtlikult. Ükskõik kui suur või väike annetus aitab seltsil oluliselt paremini hakkama saada ning oma eesmärke saavutada. Kogutud raha eest saame ülal pidada portaali www.vegan.ee, trükkida voldikuid ja tellida materjale, korraldada üritusi, vestlustunde, loosimisi ja muid tegevusi ning esindada seltsi messidel hea väljapanekuga.

Liitu Eesti Vegan Seltsiga

Liitu seltsi postiloendiga, saates e-mail aadressile list-subscribe@vegan.ee.