21. oktoober 2014Eesti Vegan Selts

Vegan väljakutse

November on üleilmne vegan kuu ning seetõttu korraldavad liikumine Loomade Nimel koostöös Eesti Vegan Seltsiga kuupikkuse “Vegan väljakutse”. Tegemist on lihtsa viisiga katsetada loomasõbralikku elustiili, sest varustame Sind kogu vajaliku infoga, mida alustav vegan teadma peaks.

Veganlus on järjest populaarsust koguv elustiil, mis põhineb loomade elu austamisel ja väldib neile kannatuste põhjustamist. Kõige otsesem viis, kuidas tänapäeval loomi ekspluateeritakse, on toiduainetööstus. Teaduslikud uuringud on tõestanud, et mitmekülgne taimne toitumine on tervislik igas eas ja terviseseisundis olevale inimesele. Seepärast on loomade kasutamine toiduks ebavajalik.

Novembrikuu jooksul saadame Sulle iga päev põnevat infot: toitumisinfot, retsepte, nõuandeid, artikleid ja uudiseid veganlusest ja meie üritustest.

Miks väljakutsega liituda?

1) Taimetoitlus on tervislik. Tunnustatud terviseorganisatsioonid (nt Ameerika Dietoloogia Assotsiatsioon) on kinnitanud, et tasakaalustatud vegantoitumine on täiesti sobilik igas eas ja tervislikus seisundis olevale inimesele.

2) Taimetoit maitseb hästi. On aeg lõplikult kummutada müüt, nagu sööksid taimetoitlased vaid porgandeid ja kapsalehti! Võttes vastu väljakutse, avastad enda jaoks meie abiga palju uusi toiduaineid ja maitsed, millest Sa varem ei teadnud ehk midagi. Kerge vaevaga on võimalik teha taimseks ka traditsioonilisi toite, millega oleme üles kasvanud.

3) Tee midagi ära oma koduplaneedi jaoks! Loomade söömine on üks põhilisi Maa ressursside koormajaid. Taimetoitlus on kordi keskkonnasõbralikum kui loomsete toodete tarbimine.

4) Taimetoitlus säästab loomade elusid. Ei tohi unustada, et loomsed tooted jõuavad meie lauale kannatuste ja surma hinnaga. Kui Sul on võimalus elada kuu aega panustamata loomade väärkohtlemisse ja tapmisse, siis miks mitte seda proovida?

Väljakutsega liitumiseks sisesta enda meiliaadress lehel http://loomadenimel.ee/vegan-valjakutse/

Väljakutse üritus Facebookis: https://www.facebook.com/events/935102693185896/