25. aprill 2014Eesti Vegan Selts

Head veganid, veganlusest huvitujad ja kõik teised külalised!

On hea meel tutvustada teile vastvalminud eestikeelset infoportaali veganlusest!

Oleme väikese Eesti Vegan Seltsi liikmetest koosneva tiimiga aegamööda vegan.ee’le sisu loonud ja täiendanud ning praegugi pole portaal veel 100% valmis. Jätkame tööd lehe parandamise ja sisuloomega. Sellegipoolest on kõige tähtsam ja peamisem info veganlusest lehelt juba täiesti leitav.

Usume ja loodame, et vegan.ee pakub kogenud veganile täiendavaid teadmisi, meeldetuletusi ja uusi põnevaid leide, algajale kasulikku infot ja vastuseid kõikvõimalikele tekkida võivatele küsimustele ning teemast huvitujaile ja teistele lehekülastajaile avarat sissevaadet veganmaailma.

Leht on üles ehitatud nii:

  • Esimene ülemteema “Veganlusest” sisaldab teoreetilist infot. Tutvustab ja selgitab mõistet vegan, pakub põhjalikumat ülevaadet veganluse tagamaadest ning vastab suurele hulgale korduma kippuvatest küsimustest, millele pea iga vegan vähemalt korra elus vastama peab. Lisaks leiab siit loetelu asjakohastest artiklitest, veebilehtedest ja raamatutest nii eesti kui inglise keeles ning tutvustused-viited “peab-nägema” filmidest-videotest.
  • Teine teema “Söömine & elustiil” pakub peamiselt praktilist infot. Siin on tingimata tähtsaim osa Toitumisinfol, teaduslikel allikatel põhinevatel põhjalikel toitumisartiklitel, mis puudutavad kõike olulist, mida toitumisteadlik vegan iial teada võiks tahta. Järgmisena kulub igale veganile ära ülevaade Eesti toidukohtadest, kus pakutakse veganitele täistaimset toitu. Et toitlustusäris on asjad kiiresti muutuvad, ei võta me vastutust võimaliku info aegumise eest, vaid palume lahkesti tähelepanekud ja uudised saata meieni meili teel (eestiveganselts@gmail.com) või alati lehe jalusest leitava kontaktvormi kaudu! Lisaks tasub söögikohtade loetelu juures kiigata iga söögikoha arutelukasti (kommentaariumisse). “Söömise & elustiili” alt leiab ka loetelu Eesti vegansõbralikest toitlustusfirmadest ning kiire tutvustuse tihti veganlusega seostatavatest subkultuuridest/liikumistest.
    • Kahtlemata on üks suur osa praktilisest veganinfost — nimelt ülevaatest Eesti turul saadaolevatest vegantoodetest (ning ka interneti teel tellitavatest vegantoodetest) — praegu veel lehelt puudu. Sellise ülevaate loomine nõuab head süsteemi ja tooteinfo kogumine võtab palju aega. Kindlasti on üks tulevikuprioriteetidest see süsteem siia luua, ideed selleks on olemas ning anname teile esimese asjana teada, kui oleme asjaga valmis saanud! Seniks tuleb hoida ise silmad ja kõrvad lahti 🙂
    • Praegu puudub meil veel ka omaenda retseptikogu, mis tõenäoliselt ajapikku tekib. Teame väga hästi, kui suur on inimeste soov retseptide järele! Seniks soovitame külastada retseptilehti Veebilehtede nimekirjast, millest ühe, veganmaailm.com, perenaine on Eesti Vegan Seltsi juhatuse liige ja vegan.ee kaasautor Kadri.
  • Blogi & uudised” saavad olema regulaarselt (kuid tõenäoliselt mitte igapäevaselt) uuendatud vegantemaatiliste postituste ja artiklitega vegan.ee tiimilt ning uudistega sellest, mis nii kohalikes Eesti vegan-ringkondades kui ka ülemaailmsel veganrindel toimumas on. Samuti anname siin teada vegan.ee’l tehtud uuendustest.
  • Viimane kategooria, “Eesti Vegan Selts“, tutvustab lähemalt meie MTÜ-d ja selle juhatust, pakub võimalust astuda liikmeks ja seltsi rahaliselt või muul moel toetada ning sisaldab personaalseid veganiks saamise lugusid seltsi liikmetelt (mis kindlasti ajapikku täieneb).
  • Pealehe slaiderilt leiab esmakülastaja kiired viited vegan.ee tähtsaimatele alamteemadele, slaideri alt loendi viimastest blogipostitustest, viite juhuslikule korduma kippuvale küsimusele ja kuu söögikoha. Kahtlemata on selle kuu restoraniks Eesti esimene vegan restoran “V”!

Arvatavasti muutub lehe ülesehitus ajapikku tänu külastajate tagasisidele ja uutele ideedele, soovides pakkuda ikka mugavamat lehekülastust ja mitmekesisemat sisu. Ootame väga ka Sinu tagasisidet, mille saad saata klikates rohelisele nupule lehe paremal küljes! Lähipäevil saab lehel üles ka toimiv otsingumootor ja Facebooki-plugin. Samuti lisame aja jooksul veel palju uut ning püüame hoida lehe võimalikult värske ja elavana.

Isiklikult tänan südamest kõiki vegan.ee loojaid ja abilisi! Floriani põhjalike toitumistekstide ja tabelite eest, Helenat tekstitoimetuse eest, programmeerimisstuudiot Antenn, Ireenet, Kadri ja Anniinat tekstitootmise eest, Looret ja Sandrat värvikate taustapiltide eest, Annikat artiklikogu loomise eest ja kui keegi veel nimetamata jäi, siis kindlasti teda ka!

Soovime kõigile toredat avastamist!