1. jaanuar 2024Eesti Vegan Selts

Uue aasta esimesed nädalad toovad Eesti kolme suurima linna tänavatele kampaania, mille eesmärgiks on teadvustada meie igapäevaste valikute surmtõsiseid tagajärgi. Eesti Vegan Seltsi poolt loodud kampaania viitab tõsiasjale, et niikaua kui me mitteinimloomi ükskõik mil viisil või ükskõik millises tööstusharus kasutame, tegeleme me nende kunstliku juurde tootmise ja/või nendelt vägivaldselt elu võtmisega. Meil kõigil on selles mängida oma roll. 

Eesti Vegan Seltsi juhatuse liige Heldi Marleen Lang sõnab: “Üha rohkem arutletakse teemal, kuidas loomade heaolu ja pidamisviise parandada, kuid isegi siis, kui meie populatsiooni tarbimisharjumusi oleks võimalik rahuldada kõigile loomadele vabu ja loomupäraseid elamistingimusi pakkudes, ei muudaks ükski pidamisviis olematuks seda õudu, millega loom tapamajas või näiteks kalastusvõrgus silmitsi seisab. Pole vahet, millistest tingimustes me loomi endale toiduks kasvatame, õigustust sellele ei ole.” Ta lisab, et ka Euroopa Liidu määruses, mis reguleerib loomade kaitset nende surmamisel, kinnitatakse, et loomad kogevad tapmisel valu, ängi, hirmu või muid kannatusi, ja seda ka kõige paremate tehniliste tingimuste puhul. “Pole võimalik tappa kedagi „hästi” või „humaanselt”, kui tapetav ei soovi surra,” nendib Lang.

Jaanuari tuntakse rahvusvaheliselt kui vegaanuari, mis kutsub inimesi uue alguse valguses veganlust proovima. On ju uus aasta eriti sobiv millegi parema alustamiseks lootuses, et see saab harjumuseks ja uueks eluviisiks. Nii kutsub ka Eesti Vegan Seltsi kampaania 2024. aastal oma valikutes tegema muutusi, mis viiksid meid vägivallatuma elu poole ajal, mil alternatiivid on kättesaadavad ja millede leidmiseks on vaja vaid veidike pingutust.

“Loomad on siin planeedil meiega koos, mitte meie jaoks,” ütleb Lang.

Tänavakampaania toimub aasta kahel esimesel nädalal Tallinnas, Tartus ja Pärnus. Lisaks leiab reklaami jaanuarikuu vältel Sirbi ja Müürilehe kaante vahelt ning suuremate sotsiaalmeediakanalite voogudest. 

Kampaaniat rahastasid Thrive Philanthropy ja Karuna Foundation.

Küsimuste puhul kirjuta: info@vegan.ee

Eesti Vegan Seltsi 21-päevase Vegan väljakutsega saad liituda siin.