3. august 2018Eesti Vegan Selts

Soome vanimas linnas Turus korraldatakse sel nädalavahetusel teist korda vegantoidu tänavafestivali Vegånia. Kahepäevasel suurüritusel osalevad Soomes hetkel kõige trendikamad vegantoidu pakkujad.

Foto: Vegånia

“Soovime teha vegantoidust kõikidele kättesaadava ja maitsva toidu, sellepärast on festivali toidulaat tasuta sissepääsuga, et võimalikult paljud saaksid kogeda uusi maitseelamusi,” kirjeldab festivali põhimõtteid projektijuht Suvi Kiukas.

Vegånia toidulaadal osaleb reedel ja laupäeval kokku üle 20 restorani ja organisatsiooni. Pakutavate toitude hulgast leiab puuahjus küpsetatud pitsat, burgereid, sushit, falafe, käsitöökrõpe ning imelisi magustoite. Kõik on sajaprotsendiliselt taimne ning rõhku pannakse kvaliteetsele, professionaalsete kokkade valmistatud toidule. Osaleda saab ka käsitööõllede ja vegantoidu töötubades.

Toidule lisaks saab Vegånia festivalil publik kuulda mitmeid Soome muusikuid ja valdkonna spetsialiste. Festivalil astub üles ka Eesti Vegan Seltsi juhatuse liige Anniina Ljokkoi. Toidufestivali põhiala asub Turu ajaloolisel Suurturul, Toomkiriku ümbruses. Muusikaprogrammi saab nautida kõrval asuvas Porthani pargis. Eelmisel aastal külastas festivali lausa 14 00 inimest.

Foto: Vegånia

Laupäeval, 4. augustil toimub Helsingis, Teurastamo hoovis vegantoidu tänavafestivali VegeStreet. Tegu on Helsingi esimese vegan tänavafestivaliga, mille programmi kuuluvad lisaks toidule ka DJ-setid ning veganjoogid. Ürituse taga on Põhjamaade suurim taimetoidufestival Vegemessut.

VegeStreet-festivali toimumispaigaks on sümboolselt varasem tapamaja ehk Teurastamo tööstushoonete kompleks, mis on 2012. aastast alates kujunenud Kalasatama linnaosa loomelinnakuks.

Ka VegeStreet toob külastajate ette rohkelt toidupakkujaid ning muusikat, lisaks pannakse rõhku õhkkonnale ja festivaliala kujundamisele. Festivalialale on sissepääs tasuta.

Vegånia koduleht: vegania.fi
Vegestreet koduleht: vegestreet.fi
Lisainfo: Anniina Ljokkoi anniina.ljokkoi@vegan.ee