22. juuli 2019Eesti Vegan Selts

Veganlusega seotud uudised Eestist ja välismaalt

Eesti Vegan Selts

Blogis: Kuidas veganlus suhtestub teiste ideoloogiatega

“Me näeme meie maailma puudutavaid teemasid justkui eraldiseisvatena, kuid tegelikkuses on need omavahel seotud. Veganlusest võrsub loomulikult järeldus, et peaksime kandma hoolt ka keskkonna eest. See aga tähendab, et peaksime tootma vähem prügi ja muutuma rohkem minimalistlikeks. Lisaks tähendab see hoolimist kaasinimestest. Positiivne on siin, et asudes üht teemat lahendama, aitame sageli edendada ka teisi. Meie valikutel on kaugeleulatuvad tagajärjed ning see võiks meid inspireerida langetama parimaid otsuseid, milleks võimelised oleme, kuna see mõjutab nii meie planeeti kui ka iga viimast kui olendit sellel.” Loe lähemalt.

Mis tunne on olla seltskonnas vegan?

Seltsi juhatuse liige Ireene Viktor küsib Delfis, et mis tunne on olla seltskonnas vegan, keda vaadatakse altkulmu ja keda saadavad lõputud naljad ja tögamised: “Veganite kohta levib stereotüüp, et nad on pealetükkivad ja tahavad igal võimalikul juhul veganlusest rääkida, aga veganite lugusid kuulates selgub, et tõde on mujal.”

Kohtume Vegfestil!

Eesti Vegan Selts on oma lauaga kohal laupäeval toimuval Tallinna Vegfestil. Meie lauast saad osta raamatuid ja t-särke ning võtta tasuta veganluseteemalisi voldikuid. Kohtume laupäeval!

T-särgid, mida saab Vegfestilt osta. Foto: Kadri Aavik

Retsept: Tarte tartin

Koostöös Bioneeriga avaldame neljapäeviti veganretsepte. Vaata uut retsepti siit.

Foto: Kadri Aavik

Arhiivist: Minust sai vegan seitsmeaastaselt

“Kahjuks teevad asja kõige raskemaks mu vanemad. Kuna nad on veganluse vastu nii vaenulikud, olen õppinud enda eest vastutustundlikult hoolitsema. Tegin emale selgeks, et üheksandaks sünnipäevaks aktsepteerin kingitusena ainult riisikeetjat. Ütlesin talle, et kui saan temalt legosid või Transformereid, mida armastan, jäävad need avamata kasti ja lähevad raisku. Oma kümnendaks sünnipäevaks nõudsin kannmikserit, üheteistkümnendaks sünnipäevaks toidukuivatit. Kaheteistkümnendaks sünnipäevaks soovisin, et mu vanemad (kes on lahutatud) sööksid minuga koos õhtust Shojini veganrestoranis. Nad nautisid toitu, aga võitlevad endiselt veganluse vastu ja on kitsarinnalised.” Loe edasi.

Eesti uudised

Eestlane veetis öö tapamajas

Eesti Ekspressis ilmus artikkel lihasööjast, kes veetis öö tapamajas: “Ma ei ole elu sees nii palju verd näinud. Seda verd on liiga palju. Kas need on minu viimased minutid lihasööjana? „Surm on elu osa“ tuleb meelde tühi ütlus. Ei ole. Surm on surma osa. Selle kõige tunnistajaks on väga raske olla, aga dokumenteerin siiski edasi. /—-/ Olen igas vormis hirmu näinud, aga sellist ei ole ma varem tunnistanud. Sõidan keset ööd hotelli tagasi, silmad märjad. Valetan endale, et see on tuulest.”

UUS toidukoht Tallinnas! Rohekohvik

Balti jaama lähedal avati uus vegankohvik. Rohekohviku menüüst leiab mõistlike hindadega palju maitsvaid, tervislikke ja põnevaid roogasid. Aadress Kopli 4.

Loe ka ajakirja Vegan ülevaadet Tallinna vegantoidukohtadest.

Loomsed ained kosmeetikas

Kuidas vältida oma kosmeetikas kanajalgu, purustatud täisid ja hobuseuriini? Loe täpsemalt Postimehest.

Tõekuubik Tallinnas

Kui oled laupeäval Vegfestil akud inspiratsiooni täis laadinud, saad seda pühapäeval Tõekuubikul ka teistele jagada!

Vegan potluck Mustamäe aias

“Oled igati oodatud kui oled vegan, taimetoitlane või huvitud lihtsalt taimsetest toitudest ning sulle meeldib proovida erinevaid vegantoite.” Piknik toimub 29. juulil kl 18. Vaata lisainfot.

Välismaa uudised

Avati uus loomadele pühendatud meediaportaal

Eelmisel esmaspäeval avati uus loomadele pühendatud meediaportaal We Animals Media, millega soovitakse loomad ühiskonna silmis nähtavamale tuua. We Animals Media heidab valgust nende loomade eludele, keda kasutatakse toidu, moe, meelelahutuse, töö, religiooni ja loomkatsete nimel. Portaali missioonis seisab, et eesmärk on empaatia ja kaastunde kaudu rääkida kõikide loomade lugusid, ka nende lugusid, kes tavaliselt jäävad nähtamatuks. Portaalist leiab loomatööstuses toimuva kohta artikleid, fotosid ja lühifilme. Loe lähemalt Postimehest.

Foto: Jo-Anne McArthur / We Animals

Itaalia kunstniku nahale on tätoveeritud 40 000 risti

Alfredo Meschi hakkas ta 2014. aastal veganiks ning otsustas oma kehale tätoveerida loomade arvu, keda inimkond igal sekundil toidu nimel tapab.  Meschi ütleb, et inimkond elab justkui amneesias, kus empaatiat ja kaastunnet saab pidevalt sisse ja välja lülitada. Tema tätoveeritud keha on aga igapäevaseks meenutuseks sellest, mida loomadega teeme. Loe edasi.

Foto: Alfredo Meschi Instagram

Go Vegan World tuli välja uue kampaaniaga

Tuntud vegankampaaniate korraldaja Go Vegan Worldi uusi kampaaniapilte võib näha Iirimaa ja Ühendkuningriigi tänavatel ja kaubanduskeskustes. Iirimaa kampaaniapiltidel näeb loomi tapamajades üleskutsega lõpetada inimestel selles osalemine. Ühendkuningriigi kampaania teavitab inimesi, et tervise nimel pole loomsete toitude söömine vajalik.

Liitu Eesti Vegan Seltsi meililistiga
Toeta Eesti Vegan Seltsi tegevust.