3. september 2019Eesti Vegan Selts

Veganlusega seotud uudised Eestist ja välismaalt

Eesti Vegan Selts

Blogis: Süütundel ratsutades

“Aastal 2013 hakkasin veganiks. Esiti ei tulnud mulle pähegi, et ratsutamine võiks olla mu eetiliste väärtustega vastuolus, kuni mu abikaasa (tollane poiss-sõber) osutas, et see on üks loomade ärakasutamise viisidest. See pani mind mõtlema.

Pikka aega olin jätkuvalt vastuolus oma ratsutamishobiga. Legend ei näidanud kunagi mingit märku vaenulikkusest või vastumeelsusest temaga ratsutamise vastu. Paljud hobused ei näitagi neid märke, sest taltsutamise protsessis treenitakse neid kuuletuma ja omandiks saama, sageli vägivalla või sõimu ähvardusel, kui nad peaksid vastu hakkama. Kas sa võitleksid vastu, kui teaksid, et sind selle eest ähvardatakse või jõuga maha surutakse? Peale süvitsi uurimist ja oma põhiväärtustega kontakti saamist on mulle nüüdseks väga selge, mis on mu seisukoht ratsutamise teemal ja see pole lihtsalt maitseasi.” Loe edasi.

Arhiivist: Kuidas saada veganina söönuks 3 euro eest päevas?

“Kuidas saada toidust mitte ainult kõhtu täis, vaid ühtlasi kätte kõik vajalik? Ja seda nii, et ei peaks toidutegemisele kulutama ei liiga palju aega ega raha? Ehk siis, kas veganitel on võimalik Eestis lihtsalt, odavalt, maitsvalt ja tervislikult toituda?” Loe lähemalt.

Retsept: Kikerhernepirukas kukeseentega

Koostöös Bioneeriga avaldame neljapäeviti veganretsepte. Vaata uut retsepti siit.

Eesti uudised

Algas Taimetoidumessile registreerimine

Taimetoidumess toimub 9. ja 10. novembril Kultuurikatlas. Kui tahad Taimetoidumessil vegantooteid müüa, siis registreeri ennast siin.

Taimetoidumessi üritus Facebookis.

Kuidas teha keskkonna- ja loomasõbralikumaid moevalikuid?

“Igal aastal tapetakse üle 70 miljardi looma inimkasutuseks. See on samaväärne, nagu tappa iga kuu kogu inimkond. Ka moetööstusel on siin suur mõju, mis tähendab, et igaüks saab oma valikutega tööstust suunata, kirjutab MTÜ Loomuse liige Merilyn Haugas.” Loe põhjalikku artiklit Postimehest.

Elina Born käis Ringvaates taimetoitlusest rääkimas

“Liha ega kala Born taga ei igatse. “Ma ei suuda enam süüa, mu mõistus ütleb ei sellele,” selgitas ta.” Vaata videot siit.

Välismaa uudised

Narkootikumidega kohver ostus vegankoogiseguks

Gatwicki lennujaamast avastati kahtlane kohver, millest otsiti narkootikume. Selgus aga, et kohvris olid hoopis vegankoogi küpsetamiseks vajalikud materjalid. Kõik lõppes naljatledes ning ametnikud palusid järgmisel korral ka neile kooki tuua.

Ärileht: Taani, Rootsi ja Saksamaa on asunud kaaluma maksu kehtestamist lihale

“Loomakasvatusega kaasneb suur ressursikasutus. Seda nii karja- ja põllumaade, toidu kui vee näol. Ka panustab sektor oluliselt kasvuhoonegaaside emissiooni, vastutades iga-aastaselt 7,1 gigatonni CO2 eest, märgib ÜRO toidu- ja põllumajandusorgnisatsioon (FAO). See moodustab 15% inimese poolt põhjustatud emissioonist.” Loe lähemalt Ärilehest.

KFC müüs vegantooted läbi 5 tunniga

27. augustil avas tuntud kiirtoidukett KFC üheks päevaks pop-up vegantoidukoha. Järjekord sinna oli hiiglaslik ning krõbedad vegantooted müüdi läbi mõne tunniga.

Aktivistid hõivasid tapamaja

Inglise aktivistide grupp Smash Speciesism hõivas Kentis asuva tapamaja ja aheldas ennast sealsete masinate külge. Nende eemärk oli tähelepanu pöörata loomade ekspluateerimisele. “Me usume maailma, kus tapamaju ei eksisteeri,” laususid nad oma pressiteates.

Loomaõiguste konverents Luxemburgis

5.-8. septembrini toimub Luxemburgis rahvusvaheline loomaõiguste konverents (International Animal Rights Conference). Kohal on tuntud aktivistid ja loomaõiguslased üle maailma, nende hulgas ka Eestit külastanud Lisa Kemmerer ja Melanie Joy. Osad loengud salvestatakse. Neid ja eelmiste aastate loenguid saab vaadata siit.

Liitu Eesti Vegan Seltsi meililistiga
Toeta Eesti Vegan Seltsi tegevust.