Õigusnõustamine

Mis on õigusnõustamine?

Euroopa Inimõiguste Kohus loeb veganluse veendumuseks, mille järgijatele laieneb sarnaselt teiste veendumustega kaitse diskrimineerimise eest.

Ka Eesti seadused sisaldavad sätteid, mis peavad veganitele tagama vabaduse ja võimaluse elada oma veendumuste kohaselt. Praktikas tuleb veganluse uudsuse tõttu ette erinevaid olukordi, kus veganid võivad tunda, et nende õigusi on riivatud.

Millal pöörduda nõustamisele?

  • kui kahtlustad, et sind või sinu lähedasi on veganluse tõttu diskrimineeritud (nt su tööandja halvustab pidevalt su veendumusi või kohtleb sind veganlusega seoses ebasoodsamalt);
  • kui sulle või sinu lähedastele  ei võimaldata veganvalikuid (nt keeldub haigla või kool pakkumast sulle vegantoitu) ning sa ei tea, kuhu peaksid pöörduma;
  • kui sul on juriidiline küsimus, mis puudutab sinu kui veganist lapsevanema õigusi.

Kes nõustab?

Eesti Vegan Seltsi õigusnõustaja on jurist Mari-Liis Sepper. Mari-Liis on töötanud üle kümne aasta inimõiguste ja võrdõiguslikkuse küsimustega nii avalikus kui ka kolmandas sektoris.

Kuidas tulla nõustamisele?

Kui soovid saada õigusnõu, kirjuta eestiveganselts@vegan.ee ja kirjelda oma probleemi või esita küsimus. Lihtsamate küsimuste puhul vastame meilitsi hiljemalt 5 tööpäeva jooksul, keerulisemates asjades lepime kokku aja telefonikõneks või vestluseks Skype’is. Sinu isikuandmeid ei edastata kolmandatele isikutele ning neid kasutatakse vaid õigusnõustamise teenuse käigus. Igale pöördujale on esimene tund nõustamist tasuta, edasine nõustamine toimub vastavalt kokkuleppele.